عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو :

مبارزه با جانوران مضر شهری در منطقه ۲

کد خبر: 86991
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از تشدید و اجرای عملیات مبارزه با جانوران مضر شهری در منطقه دو همزمان با فرا رسیدن فصل گرما خبر داد.

به گزارش ندای مردم ،علیرضا جعفری با اعلام این خبر گفت: علاوه برطعمه گذاری صورت گرفته در نقاط مختلف منطقه، مبارزه فیزیکی با جانوران مضر شهری نیز صورت می‌گیرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو با بیان اینکه کلاس های آموزشی به منظور آشنایی شهروندان با نحوه رشد و تکثیر موش و راه‌های مبارزه با این جانور نیز در سراهای محلات سطح منطقه برگزار می شود، گفت: موش ها با داشتن ۳ عامل غذا یا همان باقی مانده زباله، آب و مکان، رشد و نمو می کنند که اگر زباله‌ها توسط شهروندان در ساعات مجاز به مخازن زباله انتقال داده شود، امکان زاد و ولد این جانور مضر شهری کاهش می‌یابد.

جعفری همچنین از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اصناف مختلف خبر داد و گفت: اصناف زباله ساز و واحدهای عرضه مواد غذایی به صورت مستمر مورد بازدید قرار گرفته و نکته‌های بهداشتی به آنها ابلاغ می‌گردد تا با جمع آوری وانتقال صحیح پسماندهای غذایی خود، یک عامل اصلی رشد و نمو موش در سطح منطقه کاهش یابد.

وی در پایان با بیان اینکه محلهای طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موشها با نصب بنر به شهروندان اطلاع رسانی می‌شود، گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم

دیدگاه کاربران