عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران :

امسال ۸۵ هزار زائراز ۲۰ فرودگاه کشور عازم حج تمتع می شوند

کد خبر: 86997
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ ب.ظ

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ۲۰ فرودگاه کشور ازاوایل مردادماه، آماده اعزام ۸۵ هزار زائرایرانی به سرزمین وحی هستند.

به گزارش ندای مردم ،«حسین اسفندیاری»  افزود: امسال بیش از ۸۵ هزار زائر ایرانی ازفرودگاه های داخلی عازم مدینه منوره و مکه مکرمه می شوند که سهم فرودگاه حضرت امام خمینی (ره ) حدود ۲۵ هزار و ۲۰۰ زائر خواهد بود.

وی، با بیان اینکه برای اعزام زائران ایرانی به عربستان با سازمان حج و زیارت هماهنگی های لازم انجام شده است، گفت: امسال ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از فرودگاه مشهد، هفت هزار زائر از گرگان، ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از اصفهان و پنج هزار نفر از فرودگاه اهواز به این کشور اعزام می شوند.

وی اظهارداشت: برای انجام حج تمتع امسال ۳۷۰۰ نفر از شیراز، ۳۵۰۰ زائر از سازی، ۳۴۰۰ نفر از همدان، ۳۲۴۰ نفر از تبریز، ۲۹۰۰ زائر از کرمان، ۲۷۰۰ نفر از ارومیه، ۲۴۰۰ نفر از یزد و ۲۱۰۰ زائر ایرانی از فرودگاه زاهدان عازم سرزمین وحی می شوند.

قائم مقام مدیرعامل در امورفرودگاه های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: در سال جاری از فرودگاه بندر عباس ۱۶۰۰ نفر، از فرودگاه بیرجند ۱۶۰۰ زائر، از کرمانشاه ۱۳۰۰ نفر، از زنجام ۱۱۰۰ نفر، از بوشهر ۱۰۶۰، از رشت ۸۱۰ نفر و از فرودگاه اردبیل ۷۹۵ زائران ایرانی عازم بیت الله الحرام خواهند شد.

وی با بیان این با تعیین مسئولان عملیات حج تمام فرودگاه های کشور از ۴۵ روز پیش برای عزیمت زائران ایرانی آماده شده و بیش از ۸۶ هزار زائر ایرانی امسال به حج تمتع اعزام می شوند، گفت: عملیات اعزام (رفت) زائران تهرانی و برخی از استان های نزدیک از ۴ مرداد ماه از طریق فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) آغاز و تا ۵ شهریورماه ادامه خواهد داشت و بیشترین زائر کشورمان نیز از این فرودگاه عازم عربستان سعودی خواهند شد.

به گزارش ایرنا، پیش از این حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این که زائران ایرانی اوایل مرداد ماه امسال عازم سرزمین وحی می شوند، گفت: سهمیه ایران در آخرین سالی که حجاج ایرانی راهی کشور عربستان شده بودند ۶۴ هزار نفر بود، اما در سال جاری این سهمیه رشد ۳۵ درصدی داشته و قرار است ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر از زائران ایرانی به حج تمتع اعزام شوند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از سهم ۵۰ درصدی ایران ایر(هما) برای پروازهای حج تمتع ۹۶ خبرداد و گفت: امسال ۴۳ هزار نفر از زائران ایرانی با ایران ایر عازم سرزمین وحی می شوند.

فرهاد پرورش، افزود: طبق برنامه ‌ریزی‌های انجام شده انتقال زائران ایرانی از ۹ مرداد آغاز می شود و در ۲۷ الی ۲۹ روز کاری عملیات به پایان می رسد و ۵۰ درصد حجاج ایرانی با شرکت هواپیمایی سعودی جابجا خواهند شد.

دیدگاه کاربران