عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ :

نصب تندیس محمد علی جمالزاده در خیابان جمال زاده

کد خبر: 87003
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰ ب.ظ

معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ از نصب تندیس محمد علی جمالزاده، نویسنده و مترجم معاصر ایرانی در تقاطع خیابان جمال زاده – بلوار کشاورز خبر داد و گفت: این تندیس از جنس برنز بوده و اثر هنرمند علی وزیری است.

به گزارش ندای مردم ، افشین خدامی با بیان اینکه این تندیس ۵۷ مجسمه ای است که در سطح منطقه نصب می شود گفت: سایر مجسمه ها در پارک هنرمندان، پارک لاله، بلوار کشاورز، خیابان حافظ، خیابان قائم مقام، پارک حضرت مریم (س)، میدان هفت تیر، خیابان کریم خان، بزرگراه چمران، بزرگراه گمنام، پارک ساعی، پارک شفق، پارک گنجوی، میدان اسدآبادی، میدان فردوسی، پارک ورشو، پارک بهجت آباد، میدان نظامی، میدان ایثار، بزرگراه مدرس و بزرگراه همت نصب شده است.

او با اشاره به عناوین مجسمه های نصب شده در سطح منطقه گفت: مجسمه های شاعران و نام آوران کشور همچون حافظ، سعدی، خیام، فردوسی، ابوریحان بیرونی، محمد قریب، سنایی، رهی معیری، نظام گنجوی، ابن سینا، قیصر امین پور، سید جمال الدین اسدآبادی و آیت الله مدرس از جمله تندیس های نصب شده در منطقه است.

خدامی همچنین به نصب تندیس شهیدان پرافتخار میهن اسلامی در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: مجسمه شهید جهان آرا، شهید کاظمی و شهید ابداع نیز در خیابان ها و میادین منطقه نصب شده است.

معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ ادامه داد: به همت هنرمندان نامی کشور مجسمه هایی با طرح و نقش های خاص نیز در سطح منطقه نصب شده است.

دیدگاه کاربران