عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور :

پیش‌بینی احداث ۱۷۳ واحد کلاس درس در سه استان محروم کشور در سال ۹۶

کد خبر: 87019
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۲۸ ب.ظ

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور از پیش بینی احداث ۱۷۳ واحد کلاس درس در ۳ استان محروم کشور در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش ندای مردم ، محمدتقی نظرپور در ششمین نشست شورای هماهنگی و بهبود و ارتقای شاخص های آموزش وپرورش در مناطق محروم و کمترتوسعه یافته کشور که به میزبانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و باحضور وزیر آموزش وپرورش برگزار شد، اظهار کرد: طی تفاهم نامه ای که با بنیاد علوی و بنیاد برکت داریم، قرار است ۱۷۳ کلاس درس در ۳ استان محروم کشور، سیستان وبلوچستان، آذربایجان غربی و هرمزگان طی سال ۹۶ احداث شود که ۵۰ درصد اعتبارات آن توسط آن بنیاد و ۵۰ درصد توسط سازمان نوسازی ، تأمین می شود.

وی با اشاره به مطلوب نبودن اعتبارات در این بخش گفت: برای محقق شدن تعهدات نیاز به تأمین اعتبار داریم.

نظرپور افزود: در این ۳ استان ، چندین طرح نیمه تمام داریم که پیشرفت فیزیکی آنها بیش از ۸۰ درصد است که در صورت دریافت اعتبار لازم می توانیم در مهر ماه ۹۶ تعهدات پیش بینی شده را به انجام برسانیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: در جشنواره سواحل مکران، کار احداث ۹۹ پروژه از ۱۷۰ پروژه مصوب آغاز شد که تاکنون ۲۹ پروژه به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: مدارسی که توسط بنیاد علوی و بنیاد برکت احداث می شود، نیازمند نگهداری و تجهیزات است، بنابراین اگر همگام با افتتاح و بهره برداری از پروژه های عمرانی ، اعتباراتی برای تجهیز و نگهداری آنها اختصاص داده نشود، عمر این مدارس کوتاه خواهد بود.

دیدگاه کاربران