عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شرکت واحد اتوبوسرانی تهران :

جزئیات افزایش نرخ بلیت اتوبوس‌های شرکت واحد تهران

کد خبر: 87022
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۲۹ ب.ظ

رئیس شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، جزئیات افزایش نرخ بلیت اتوبوس را تشریح کرد.

به گزارش ندای مردم ،پیمان سنندجی  پس از رأی شورای حل اختلاف در خصوص مصوبه نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در سال ۹۶ و ابلاغ آن به شهرداری، نرخ‌های جدید اتوبوس اجرایی شد، گفت: در تمامی خطوط اتوبوسرانی به طور متوسط ۱۵ درصد نرخ بلیت‌ها افزایش پیدا کرد و در حال حاضر میزان افزایش توسط بنرها اطلاع‌رسانی شده و تمام سیستم‌های هوشمند و کارتخوان نیز بروزرسانی شده است.

وی یادآور شد: اگر دستگاه بلیت‌های اعتباری در اتوبوسی خراب باشد، همچنان مسافران اتوبوس می‌توانند از پرداخت بلیت خودداری کنند و در صورت تخلف حتماً این موضوع را اطلاع‌رسانی کنند.

سنندجی در خصوص میزان افزایش بلیت اتوبوس گفت: همه خطوط اتوبوسرانی در ۹ مسافت تعریف شده و خطوط بی‌آرتی نیز در چهار مسافت تعریف شده است که از ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومان بلیت‌ها در بخش دولتی نرخ‌گذاری شده؛ همچنین در بخش خصوصی نیز قیمت بلیت از ۶۰۰ تا ۱۱۰۰ تومان است.

مشکل مینی‌بوس یورو ۳ مربوط به شرکت واحد اتوبوسرانی نیست

رئیس شرکت واحد اتوبوسرانی تهران همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص مشکل پلاک‌گذاری مینی‌بوس‌های یورو۳ توسط پلیس گفت: این مینی‌بوس‌ها متعلق به شرکت واحد نیست و تمامی مینی‌بوس‌هایی که در اختیار شرکت واحد بودند، روند نوسازی خود را طی کرده‌ است. در حال حاضر ۷۰۰ دستگاه مینی‌بوس فرسوده تبدیل به تاکسی شده و ۱۲۱ مینی‌بوس نیز نوسازی شده است؛ بنابراین مشکل استانداردها مربوط به مینی‌بوس‌های متعلق به شهرداری نیست.

سنندجی ادامه داد: مینی‌بوس‌های فرسوده‌ای که در حال حاضر در شهر تهران تردد می‌کنند، متعلق به اطراف تهران هستند یا سرویس‌های دربستی است که امیدواریم با ممنوعیت‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در خصوص تردد خودروهای فرسوده در شهر تهران انجام شده، دیگر شاهد مینی‌بوس‌های آلاینده در سطح شهر تهران نباشیم.

دیدگاه کاربران