عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ تهران :

کودکان منطقه ۱۷ در برابر مصرف دخانیات آموزش می‌بینند

کد خبر: 87033
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۵۳ ب.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ تهران از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه برای کودکان در جهت مبارزه با مصرف دخانیات در مرکز فرآموز ابوذر خبر داد.

به گزارش ندای مردم، عقیل منصوری با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر مصرف دخانیات به عنوان یکی از مهمترین عوامل تهدیدکننده سلامتی در جامعه شناخته می شود که اثرات سوء آن در سلامت و بهداشت روانی و جسمی شهروندان قابل مشاهده است. به همین منظور تلاش شده تا در هفته‌ای که به نام هفته «بدون دخانیات» نامگذاری شده، بر روی آموزش کودکان متمرکز شویم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷کودکان و نوجوانان را محور اصلی آموزش علیه سومصرف دخانیات نامید و تصریح کرد: با هدف تاثیرگذاری بیشتر برای کاهش لطمات ناشی از مصرف دخانیات خصوصا سیگار، کودکان و نوجوانان به عنوان محور اصلی آموزش و پیشگیری از سوءمصرف قرار گرفتند و کوشش شده تا با اجرای آموزش‌های متنوع در مرکز فرآموز که به مهارت آموزی نوجوانان اختصاص دارد، در این زمینه آموزش‌های لازم جهت پیشگیری و رفع این سوء رفتارها ارائه شود.

منصوری اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در بوستان‌ها و مراکز فرهنگی را در پیشبرد اهداف سلامت محور موثر دانست و افزود: در این هفته کلیپ‌های موضوعی و ترویجی در بوستان‌های سطح منطقه نمایش داده می‌شود که بر اساس آنها کودکان و نوجوانان این منطقه نسبت به نتایج و آثار تخریبی سوء مصرف دخانیات آگاه می شوند.

گفتنی است در این هفته برنامه‌هایی همچون تست اسپیومتری، همایش پیشگیری از سوء مصرف دخانیات و دوره‌های اموزشی آشنایی با نتایج سوء مصرف در سرای محلات و خانه های سلامت برگزار می‌شود.

دیدگاه کاربران