عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی :

ورود بیمه‌های تکمیلی به بیمارستان‌های تامین اجتماعی

کد خبر: 87046
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۴۴ ق.ظ

سازمان تامین اجتماعی در کنار ٧٧ بیمارستان و ٢٨۴ مرکز سرپایی اختصاصی خود که از آن تحت عنوان مراکز ملکی یاد می‌کند با بسیاری از مراکز بخش خصوصی و دانشگاهی طرف قرارداد است و ٩٠١٠ تخت فعال در بخش درمان غیرمستقیم دارد و موفق شده ضمن همراهی با طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، طرح‌های بزرگی همچون حذف دفترچه‌های کاغذی و استقرار نظام ارجاع داخلی را پیش برد.

به گزارش ندای مردم ،مهدی درخشان ، با بیان این که بیش از ۴٢ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، اظهار کرد: اولین خدمتی که یک بیمه شده از ساعات ابتدایی تحت پوشش قرار گرفتنش دریافت می‌کند، درمان است و معمولا مواردی چون بازنشستگی، کمک هزینه ازدواج، غرامت نقص عضو و غیره در سال‌های بعدی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی به دو شیوه‌ مستقیم و غیرمستقیم ارائه می‌شود. هرچند در بسیاری از کشورها معمولا بیمه‌ها بخش زیادی از خدمات خود را برون سپاری کرده و از طریق عقد قرارداد انجام می‌دهند، اما ما خدمات قابل توجهی را از طریق مراکز ملکی خود به صورت رایگان به بیمه شدگان ارائه می‌کنیم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان این که در کنار عقد قرارداد و خرید خدمات از مراکز دانشگاهی و دولتی، بخش اعظمی از مراکز بخش خصوصی نیز با سازمان تامین اجتماعی قرارداد دارند، گفت: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی دارای ٧٧ بیمارستان ملکی است که خدمات رایگان ارائه می‌دهند. همه خدمات با هر هزینه‌ای در مراکز ملکی رایگان هستند، به عنوان مثال بیماری داریم که ١۵ میلیون تومان هزینه پروتز وی می‌شود اما برایش رایگان عمل جراحی انجام می دهیم، صورت حساب‌های ۵٠ تا ١٠٠ میلیون تومانی هم داریم که همه برای بیمار رایگان هستند.

درخشان ادامه داد: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی دارای ٢٨۴ مرکز سرپایی اعم از کلینیک و پلی کلینیک است.

درخشان در ادامه از استقرار نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی خود تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های ما نظام ارجاع داخلی است که ابتدا در پنج استان به صورت پایلوت به اجرا درآمد و اکنون به ١٠ استان رسیده است. / به تمامی تعهدات خود در دولت تدبیر و امید عمل کردیم

دیدگاه کاربران