عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر آموزش و پرورش :

برنامه‌های دولت و آموزش‌وپرورش درباره سند ۲۰۳۰ از دستور کار خارج شد

کد خبر: 87049
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۴۶ ق.ظ

وزیر آموزش و پرورش گفت: پس از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص سند ۲۰۳۰، تمام برنامه‌های آموزش و پرورش و دولت درباره این سند از دستور کار خارج شده است.

به گزارش ندای مردم ، فخرالدین دانش آشتیانی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان‌های سراسر کشور، اظهار داشت: برنامه های آموزش و پرورش همواره بر اساس اجرای کامل سند تحول بنیادین تنظیم شده است.

وی ادامه داد: برنامه های این وزارتخانه در سال ۹۶ بر اساس اولویت‌هایی همچون افزایش پوشش تحصیلی در مناطق محروم با محوریت دوره ابتدایی و ارتقای کیفیت اعلام شده است.

دانش آشتیانی، عدالت آموزشی را از مهمترین رویکردهای برنامه سال ۹۶، عنوان کرد و گفت: عدالت محوری و کاهش نابرابری‌ها، توجه به شاخص‌های پوشش تحصیلی در مناطق محروم، فراهم کردن زیرساخت ها و اقدامات لازم برای ارتقای کیفیت، هم چنین انسداد مبادی بی سوادی از مهمترین برنامه های این وزارتخانه در بحث عدالت آموزشی است.

وزیر آموزش وپرورش بر فراهم سازی شرایط مناسب از سوی مدیران استانی برای ایجاد حداکثر رضایت مندی مردم در موسم ثبت نام، تاکید کرد و خطاب به مدیران استانی گفت: باید به همه مدیران در سراسر کشور سفارش کنید تا رفتار مناسبی با مردم داشته باشند و شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنند تا حداکثر رضایت مندی برای مردم حاصل شود.

وی با اشاره به حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه گفت: این حضور موثر مردم در صحنه‌های مختلف، باعث می شود تا دشمنان نظام و انقلاب نتوانند علیه ایران توطئه کنند، وظیفه مسئولان نیز آن است که به پاس حضور مردم، جان فشانی کرده و خدمات شایسته تری به آنها ارائه دهند.

وی به ارائه گزارشی از برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت خود پرداخت و افزود: برنامه‌های میان مدتی که به مجلس شورای اسلامی اعلام شد، مختص فعالیت ۸ تا ۹ ماه باقی مانده از دولت یازدهم بود که با توجه به زمان ورود به وزارت آموزش وپرورش، بسیاری از کارهای بودجه برنامه ششم توسعه پیش تر برنامه ریزی شده بود، اما با همکاری خوبی که با مجلس شورای اسلامی داشتیم، توانستیم هم در بندهای برنامه ششم و هم در لایحه بودجه سال ۹۶ آموزش وپرورش، احکام مناسبی را در بحث اعتبارات اخذ کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت:‌ با رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان برنامه وبودجه، توافق شده تا با اتخاذ تمهیدات در ابتدای سال، کسری‌های آموزش وپرورش به گونه‌ای مدیریت شود که به انتهای سال کشیده نشود و متناسب با اعتبارات، برنامه ریزی انجام گیرد.

دانش آشتیانی تدوین زیرنظام‌ها و تهیه نقشه راه سند تحول را از دیگر برنامه‌های کوتاه مدت آموزش وپرورش اعلام کرد و گفت: در جلسات شورای عالی آموزش و پرورش به دنبال تصویب زیرنظام‌های باقی مانده هستیم، اما روند تصویب به دلیل حساسیت های قانونی، با کندی مواجه است.

وی به لایحه رتبه بندی معلمان اشاره کرد و ادامه داد: در برنامه ششم توسعه، مقرر شده نظام حقوقی معلمان براساس صلاحیت‌های حرفه‌ای از نظام حقوقی کارمندان اداری جدا شود، این امر در کارگروه‌های مختلف ستادی در حال انجام است و اکنون آیین نامه های مربوط به آن تهیه شده و در آینده‌ای نزدیک نیز به تصویب خواهد رسید.

دیدگاه کاربران