عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :

بیش از ۶ هزار واحد بهداشت شهری و روستایی در دست ساخت است

کد خبر: 87066
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تحت پوشش قرارگرفتن ۱۰۰ درصدی مردم شهرنشین به خدمات بهداشتی خبر داد و گفت: ۶ هزار و ۶۰۰ واحد بهداشت شهری و روستایی در کشور در دست ساخت است.

به گزارش ندای مردم ، علی اکبر سیاری، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شب گذشته(۱۷ تیر) در اجلاس معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ واحد بهداشتی در کشور ساخته شده است و ۶ هزار و ۶۰۰ واحد بهداشتی هم در دست ساخت است.

این مقام مسوول تعداد پزشک های این مجموعه را ۶ هزار و ۸۵۲ نفر اعلام کردذ و ادامه داد: افزایش اقلام دارویی و دارخانه برای روستائیان هم از دیگر دستاوردهای این وزارتخانه است.

سیاری با بیان اینکه یک هزار و ۳۰۰ دندانپزشک به روستاها اعزام شدند و به روستائیان خدمات رایگان ارائه کردند، افزود: ایجاد پایگاه سلامت و بهره مندی از کارشناسان تغذیه و سلامت در حاشیه شهرها هم در دستور کار است.

وی از بکارگیری هفت هزار نیروی جدید برای ارائه خدمات به ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در حاشیه شهرها خبر داد و گفت: ۷۴۷ پایگاه سلامت و ۳۳۳ مرکز خدمات جامع سلامت هم در کشور ایجاد شد.

معاون بهداشت وزیر با بیان اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند هستند، گفت: خرید ۲۸۵ میلیارد تومان تجهیزات برای بهبود خدمات بهداشتی هم از دیگر اقدامات این وزارتخانه است.

دیدگاه کاربران