عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزیر بهداشت:

۱۰۰ درصد جمعیت شهری به خدمات بهداشتی دسترسی دارند/ ۶۶۰۰ واحد بهداشتی شهری و روستایی در دست ساخت داریم

کد خبر: 87070
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹ ق.ظ

معاون وزیر بهداشت از ساخت ۶۶۰۰ واحد بهداشتی شهری و روستایی خبر داد و گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری به خدمات بهداشتی دسترسی دارند.

به گزارش ندای مردم، علی‌اکبر سیاری امروز در اجلاس معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به دستاوردهای حوزه بهداشت روستایی اظهار کرد: ۲۷۰۰ واحد بهداشتی در کشور ساخته شد.

وی با بیان اینکه ۶۶۰۰ واحد بهداشتی در دست ساخت در سطح شهر و روستا داریم، ابراز کرد: زمانی که ما کار را در روستا آغاز کردیم حدود ۴۴۲۵ پزشک داشتیم که امروز به ۶۸۵۲ پزشک رسیده است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش اقلام دارویی، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌های برای روستاییان عنوان کرد: خدمات روستایی به روز و دسترسی‌ها بهتر شده است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه برای نخستین بار ۱۳۰۰ دندانپزشک را به روستا بردیم، تصریح کرد: خدمات دندانپزشکی به روستاییان به صورت رایگان برای آنها ارائه شد.

وی به مشکلات حوزه بهداشت در حوزه شهری اشاره و خاطرنشان کرد: ما برای ۵۳ میلیون ایرانی که در شهر زندگی می‌کنند، اولویت را برای حاشیه‌نشینان قرار دادیم و در سال ۹۲ مطالعات آغاز شد.

سیاری با اشاره به سرشماری حاشیه شهرها افزود: ایجاد پایگاه سلامت و فراهم آوردن کارشناس سلامت، کارشناس تغذیه و روان به تدریج در حاشیه شهرها پیش رفت و خدمات شهری به صورت فعال دنبال شد.

وی با تاکید بر اینکه تحول سلامت در شهر اتفاق افتاد بیان کرد: اکثر مردم ایران در شهر زندگی می‌کنند و ما نیاز داریم تا خدمات نوینی را به مردم ایران ارائه دهیم که با طرح تحول توانستیم این اقدام را انجام دهیم و امروز برای ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در حاشیه شهرها حدود هفت هزار نیروی جدید به کارگرفتیم، بدون اینکه یک نفر به کارکنان دولت اضافه کنیم.

معاون وزیر بهداشت به ایجاد ۷۴۷ پایگاه سلامت و ۳۳۳ مرکز خدمات جامع سلامت اشاره و عنوان کرد: در این پایگاه‌ها هم پزشک وجود دارد و هم خدمات داندانپزشکی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه ما توانستیم برای ۲۰ میلیون نفر شهروند ایرانی خرید خدمت کنیم، ابراز کرد: با به کارگیری کارشناسان و مدیران از بخش خصوصی آموزش‌هایی ارائه شد و ۱۹ هزار نیرو را به کاگیری شدند.

سیاری اظهار داشت: امروز ۱۰۰ درصد جمعیت شهری به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی دارند که این خدمات همگی نیاز به اعتبار داشت که در سال ۹۵ خرید خدمت۹۰۰ میلیارد تومان هزینه شد و برای بهبود خدمات یعنی تجهیز، تعمیر و بهبود تجهیزات ۲۸۵ میلیارد تومان هزینه شد.

دیدگاه کاربران