عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل آبفای شهری البرز :

افت سطح آب های زیر زمینی در کمالشهر دلیل قطعی آب روزهای اخیراست

کد خبر: 87110
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰ ق.ظ

مدیر عامل آبفای شهری استان البرز گفت: در سال های اخیر بدلیل افت سطح آب دهی چاه های منطقه کمالشهر و بحث افزایش جمعیت و ایجاد تقاضای جدید برای مصرف آب شرب مشکلاتی را به وجود آورده است.

به گزارش ندای مردم، مدیر عامل شرکت آبفای شهری استان البرز در خصوص آخرین وضعیت آب منطقه کمالشهر به کرج رسانه گفت: در سال های اخیر بدلیل افت سطح آب دهی چاه های منطقه از یک طرف و بحث افزایش جمعیت و ایجاد تقاضای جدید برای مصرف آب شرب در کنار مسایل و مشکلاتی که در کمالشهر وجود دارد همچون عدم رعایت ضوابط و استانداردهای شهرسازی و شهرنشینی ما در را در بحث تامین آب شهری در کمالشهر با شرایط خاصی روبرو کرده است.

مهندس غلامرضا رضایی فر افزود: در طول دهه اخیر ۲۷ حلقه چاه در کمالشهر داشته ایم که هم اکنون رقمی معادل ۸۰۰ لیتر تولید آب شرب در ثانیه داریم و رقمی معادل ۳۳۸ لیتر برداشت می کنیم که دلیل عمده آن افت سطح آب های زیرزمینی و برداشت های بی رویه است.

مدیر عامل شرکت آبفای شهری استان البرز گفت: با پیش بینی که از سال گذشته داشتیم در خصوص مواجه شدن با کمبود آب شرب پروژه ای را در خصوص اجرای خط انتقال و تامین بخشی از آب شرب مورد نیاز منطقه به طول ۱۶۰۰ متر و با خط لوله ۴۰۰ میلی متر را شروع کردیم که دیروز این پروژه به پایان رسید امروز شاهد هستیم که مباحث کمبود آب در کمالشهر به حداقل خودش خواهد رسید.

غلامرضا رضایی فر در پایان گفت: حفاری دو حلقه چاه را در دستور کار داریم و امیدواریم حداکثر تا دو ماه آینده این پروژه به سرانجام برسد و مشکل کمبود آب منطقه به حداقل برسد.

دیدگاه کاربران