عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ :

اجرای ویژه برنامه‌های منطقه ۷ در هفته عفاف و حجاب

کد خبر: 87113
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸ ق.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ با اشاره به نزدیک شدن هفته عفاف و حجاب به تشریح ویژه برنامه‌های این منطقه پرداخت.

به گزارش ندای مردم ، محمدرضا غلامی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با تأکید بر ضرورت پوشش اسلامی مناسب بانوان و آقایان و پیروی از دستورات دین مقدس اسلام، افزود: امروزه مقوله عفاف و حجاب از مسائل مهم جامعه محسوب می‌شود چرا که بسیاری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی به آن پیوند خورده که رعایت یا عدم رعایت آن تبعات بسیاری را برای کل جامعه به همراه دارد.

وی بیان داشت: بحث عفاف و حجاب تنها برای بانوان نیست و این موضوع برای آقایان نیز صدق می کند که نیاز است فرهنگ سازی مناسب و در خور دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی در جامعه صورت گرفته و شهروندان را با ارزش های اسلامی و سیره حضرت زهرا (س) آشنا کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۷ گفت: شهرداری منطقه ۷ سالهاست که این موضوع را یک مهم در نظر گرفته و تاکنون برنامه‌های متنوع و خلاقانه ای را برای ترغیب کارکنان و شهروندان به رعایت عفاف و حجاب اجرا کرده است.

غلامی با اشاره به نزدیک شدن به هفته عفاف و حجاب از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ تیرماه و لزوم گرامیداشت این هفته و تشویق جوانان به این امر، تصریح کرد: شهرداری منطقه ۷ همچون سال های گذشته برنامه‌های مختلفی را در این هفته اجرا خواهد کرد.

به گفته ی در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۴ تیرماه به جز ایام تعطیل در مجموعه های فرهنگی مرودشت و دماوند، نمایشگاهی با عنوان عفاف و حجاب برپا خواهد شد که محصولات تولیدی با موضوع مزبور به منصه ظهور رسیده و عرصه خواهد شد.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه با محوریت موضوع عفاف و حجاب در بوستان قصر به مدت سه روز از ۲۱ تا ۲۳ تیرماه خبر داد و افزود: برگزاری اردوهای فرهنگی و اجتماعی برای بانوان در نواحی ۵ گانه و اعزام آنها به بوستان بهشت مادران نیز از دیگر برنامه های اجرایی است.

در پایان معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۷ در تشریح شعارهای این هفته در سال جاری به عفاف و حجاب میراث انبیای الهی و ملل، سیره نبوی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، شادی و نشاط اجتماعی، امنیت اجتماعی، احترامی به قانون و حقوق شهروندی، عفاف و حجاب اقتصاد مقاومتی، تولید و مصرف داخلی، حیا، عفاف و غیرت حافظ حریم خانواده اشاره کرد.

دیدگاه کاربران