عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرمانده نیروی انتظامی

گلایه فرمانده ناجا از نقش صنعت خودرو در تلفات تصادفات جاده ای

کد خبر: 87148
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۵۶ ق.ظ

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تلفات جاده‌ای و شهری در طرح نوروزی ١٠ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ندای مردم ؛ سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور در همایش فرماندهان راهنمایی و رانندگی که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار داشت: افسران پلیس راهور باعث ارتقای نظم ترافیکی در جامعه شدند و اگر روزی افسران به وظایف قانونی خود عمل نکنند، مردم این خلأ قانونی را احساس می‌کنند.

وی افزود: اگر دوربین‌ها در جاده‌ها فعال نباشند و پلیس تخلفات را کنترل نکند، حوادث ناگواری به بار می‌نشیند.

سردار اشتری بیان کرد: پلیس راهور بیشترین ارتباط و تعامل را در مجموعه نیروی انتظامی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به اینکه طرح ترافیکی نوروزی ۹۶ از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین ماه اجرا شد، گفت: نیروهای پلیس راهور ناجا در ایام تعطیلات نوروز ۹۶ در تمامی شهرها و جاده‌های کشور حضور داشتند و نسبت به خدمات رسانی به مسافران اقدام کردند. در همین راستا در طرح ترافیکی نوروز ۹۶، ۱۰ درصد تلفات جاده‌ای و شهری کاهش داشته است.

سردار اشتری با بیان اینکه حتی یک کشته و یا مجروح هم برای پلیس نگران کننده است، عنوان کرد: میزان تلفات رانندگی در کل کشور در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۴ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: درباره کاهش تلفات باید سهم سایر دستگاه‌ها مشخص شود و نباید صرفا از پلیس توقع داشت که به تنهایی تلفات را کاهش دهد، در این راستا ارتقای صنعت خودروسازی و رانندگی می‌تواند تلفات و تصادفات را کاهش دهد و باید خودرو سازان نسبت به تولید خودروی ایمن اقدام کنند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه باید تمام استانداردها در تولید خودرو رعایت شود، تصریح کرد: باید تمامی جاده‌های کشور بر اساس استاندارد جهانی ساخته شوند، چرا که از نظر تجهیزات و نیروی انتظامی این پتانسیل در کشور وجود دارد.

دیدگاه کاربران