عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران :

جلسه شورای شهر تهران و بحث داغ خط ۷ مترو

کد خبر: 87189
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹ ب.ظ

موضوع راه اندازی بخشی از ایستگاههای خط ۷ مترو تهران در جلسه علنی امروز – سه شنبه – شورای اسلامی شهر تهران باز هم به عنوان یکی از مباحث داغ و چالشی اعضا تبدیل شد، به نحوی که برخی ار اعضا با انتقاد از افتتاح ناقص این خط، خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی وضعیت خط ۷ مترو پایتخت شدند.

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: راه اندازی و افتتاح ناقص خطوط مترو شهری را نمی توان «افتتاح آزمایشی» نامید.
به گزارش ندای مردم، محمد حقانی روز سه شنبه در سیصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آمارها در مورد خطوط مترو پایتخت ضد و نقیض است افزود: به عنوان عضو شورای اسلامی شهر تهران، اطلاع دقیقی از طول خطوط مترو و همچنین هزینه ساخت آن ندارم.
وی گفت: شهرداری تهران باید به صورت شفاف اعلام کند که تاکنون برای ساخت مترو پایتخت چقدر هزینه کرده است.
حقانی افزود: کمبود واگن ها و نبود پارکینگ نسبت به طول خطوط موجب افزایش سرفاصله ها می شود.
«احمد حکیمی پور» دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه آمارهای متفاوتی از بهره برداری مترو پایتخت ارائه می شود گفت: آمارهای نادرست اعتماد مردم را سلب می کند.
وی افزود: در زمان تبلیغات انتخابات حتی آمار ۳۰۰ کیلومتری خطوط مترو تهران از سوی شهردار ارائه می شد.
وی توصیه کرد آمار درستی از میزان خطوط بهره برداری شده به مردم ارائه شود.
«محسن سرخو» یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز دراین خصوص گفت: نباید مردم را نسبت به شبکه مترو به عنوان یکی از بهترین ناوگان حمل و نقل عمومی، بدبین کنیم.
وی افزود: سالیانه احداث ۳۰ کیلومتر مترو در تهران پیش بینی شده که ۱۷ کیلومتر آن محقق شده است.
«عبدالحسین مختاباد» دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه شورا وقت و بودجه خوبی برای مترو تخصیص داد گفت: ساخت خط هفت مترو معجزه بوده است.
وی افزود: عمق خط افتخاری برای مهندسان ایرانی است.
«اسماعیل دوستی» عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه جلسه با تشکر از اعضای این کمیسیون گفت: به دلیل فقدان اعتبار ساخت مترو تهران طولانی شده است.
«احمد دنیامالی» رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران نیز در خصوص خطوط مترو تهران نباید با موضوع مترو تهران سیاسی برخورد کرد.
وی گفت: اگر با شهردار تهران اختلاف سیاسی دارید، تسویه کنید اما شهرداری ۶۰ هزار نیرو دارد.
وی ابراز امیدواری کرد شورای جدید به موضوعات شرکت بهره بردار مترو بپردازد.
«رضا تقی پور» سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه گفت: تا پایان سال ۹۶ قرار بود چهار هزار واگن وارد خطوط مترو شود اما این امر محقق نشد.
وی گفت: در حال حاضر ۱۳۰۰ واگن در شبکه مترو تهران داریم و ۶۶ واگن نیز تا به زودی وارد ناوگان مترو پایتخت می شود.
«رحمت اله حافظی» دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز دراین جلسه خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب در خصوص نحوه و روند اجرا و بهره برداری از خط ۷ مترو پایتخت شد.
به گزارش ایرنا، بخشی از خط ۷ مترو که جنوب شرق را به شمال غرب پایتخت متصل می کند، به تازگی مورد بهره برداری قرار گرفته که برخی از کارشناسان و اعضای شورای شهر افتتاح ناقص و نیمه کاره این خط را برای شهروندان و مسافران غیرایمن می دانند.

دیدگاه کاربران