عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر ورزش و جوانان :

کد خبر: 87192
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲ ب.ظ

وزیر ورزش و جوانان گفت: در سال ۹۲ اعتبار معاونت جوانان تنها ۶ میلیارد تومان بود در حالی که در سال ۹۵ با رشد ۶۶ برابری به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش  ندای مردم ، مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در شصت و هفتمین جلسه ستاد ملی امور جوانان به بحث تفکیک معاونت جوانان از وزارتخانه ورزش و جوانان اشاره کرد و افزود: بهترین روش و سناریو در این وزارتخانه، تفکیک جوانان از ورزش است.

وی اظهار کرد رویکرد دولت در حوزه جوانان بسیار جدی است و این تفکیک با جدیت از سوی دولت و همکاری مجلس شورای اسلامی پیگیری می شود.

سلطانی فر در این جلسه پس از تشریح عملکرد حوزه جوانان از سوی استاندار چهارمحال و بختیاری، گفت: این استان از ظرفیت بی نظیری برای جلب گردشگر برخوردار است.

سلطانی فر یکی دیگر از مواردی که در این استان مغفول است را ورزش روستایی اعلام کرد و گفت: نبود امکانات ورزشی و شبکه های ارتباطی سبب شده بسیاری از استعدادهای عالی ورزشی در این استان را از دست بدهیم. ظرفیت این استان در حوزه ورزش روستایی بسیار زیاد است و بر اساس برنامه ریزی ها تعداد خانه های ورزش روستایی افزایش می یابد.

وزیر ورزش درباره ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی گفت: این ادغام که بر گرفته از برخی از کشور ها بود برای ما مناسب نبود زیرا در کشورهایی این مدل مطلوب بود که تنها موضوع حوزه جوانان، اوقات فراغت بود و در این کشورها جوانان با مشکلاتی مانند اشتغال، ازدواج و مسکن مواجه نبودند بنابراین، این ادغام مناسب برای کشور ما نبوده است.

سلطانی فر با بیان این که کارهای کارشناسی برای تفکیک در این وزارتخانه از ابتدای تشکیل آغاز شد، گفت: مجموع جلسات کارشناسی و اداری بر تفکیک جوانان از ورزش شد.

وی به برگزاری جلسه ای با رییس جمهور در مهر ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: آقای روحانی در این جلسه بر تمرکز رفع مشکلات جوانان، حمایت سمن های مردم نهاد و افزایش دفاتر مشاوره ازدواج تاکید داشت. وزیر ورزش و جوانان گفت: در این راستا تعداد سمن ها از ۵۰ به ۲۰۰۰ سمن افزایش یافت.

همچنین درباره وام ازدواج گفت: میزان وام ازدواج در سال ۹۲ که سه میلیون تومان بود به ۱۰ میلیون در سال ۹۵افزایش یافته است. وی گفت: این آمار نشان می دهد عملکرد دولت تا کنون نیز خوب بوده است.

سلطانی فر با اشاره به تصمیم نهایی دولت بر تفکیک وزارتخانه گفت: لایحه تغییر ساختاری وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است و امیدواریم با همگرایی دولت و مجلس به زودی به سرانجام برسد.

دیدگاه کاربران