عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار ناحیه کوهستان منطقه یک :

فعالیت تابستانی پایگاه آموزشی کلکچال آغاز شد

کد خبر: 87201
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۱۶ ب.ظ

با هدف آموزش همگانی به دوستداران طبیعت، کلاس های آموزشی رایگان در حوزه گردشگری، کوهنوردی و محیط زیست در پایگاه آموزشی ایستگاه سوم کلکچال در حال برگزاری است.

به گزارش ندای مردم ،سید مصطفی حاج آقامیر شهردار ناحیه کوهستان این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: این دوره آموزشی با همکاری ناحیه کوهستان شهرداری منطقه یک و شرکت آموزشی و گردشگری ارسباران از جمعه ۱۶ تیر ماه آغاز و تا جمعه ۳۱ شهریورماه در ۹ جلسه به صورت رایگان برای علاقمندان برگزار می‌شود.

وی گفت: اولین کلاس آموزشی که روز جمعه ۱۶ تیرماه برگزار شد با استقبال پرشور علاقه مندان برگزار شد و دانش آموزان نوجوان، کوهنوردان، اولیا و مربیان، طبیعت دوستان و بسیجیان که به قصد کوهپیمایی و زیارت قبور شهداء گمنام در منطقه آمده بودند در این کلاس حضور یافتند و پیگیر برنامه‌های هفته‌های بعد شدند.

آقامیر افزود: این دوره‌های آموزشی شامل سرفصل‌های کوتاه، تفکیک شده و کاربردی در خصوص آشنایی با کوه‌های ایران و خصوصا کوه‌های شمال تهران، تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی، آشنایی با اکوتوریسم و طبیعت گردی، محیط زیست و حفظ محیط کوهستان، آشنایی با پرندگان ایران، پستانداران، اصول کوهپیمایی و کوهنوردی، نقشه خوانی و قطب نما، اصول پزشکی و… است.

شهردار ناحیه کوهستان شهرداری منطقه تصریح کرد: علاقمندان برای هماهنگی و اطلاع از کلاس‌ها می توانند با شماره تلفن ۸۸۸۰۰۵۵ تماس حاصل نمایند.

وی افزود: با افزایش اطلاع‌رسانی تقویم این کلاس‌ها، می‌توان امیدوار بود تا علاوه بر تشویق علاقه‌مندان به کوهپیمایی و سلامت جسم، ارائه آموزش همگانی به علاقه‌مندان در دل طبیعت کوهستانی نیز رونق بیشتری پیدا کند

دیدگاه کاربران