عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون اقتصادی :

انجمن اقتصاد شهری اداره شهرها را به منافع مردم نزدیک می کند

کد خبر: 87254
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: انجمن های اقتصاد شهری ظرفیت علمی و تخصصی مناسبی است ،که می تواند در اداره شهرها بکار گرفته شود و منافع اقتصادی شهروندان را بدنبال داشته باشد.

به گزارش ندای مردم ،محمد رضا پور ابراهیمی دورانی ،ریس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش انجمن  های علمی در اقتصاد شهرها گفت:  امرو‌ز‌ رویکرد اداره شهرها چه در حوزه کمی که حوزه زیر ساخت شهرها است و چه در حوزه مباحث اجتماعی و فرهنگی با ادبیات تخصصی همراه است.

وی افزود: رویکرد مدیریت سنتی در مدیریت شهری در کشورهای در حال توسعه در حال تغییر به استفاده از دانش و تخصص در اداره شهر ها است.

پور ابراهیمی تاکید کرد:استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی برای اداره شهرها از ضرورت هایی است که در دستور کار کشورهای توسعه یافته قرار دارد.

ریس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد:تشکیل ‌ انجمن های علمی در مدیریت و اقتصاد شهر کار بسیار خوبی است که موجب می شود تصمیمات شهری با توجه به منافع اقتصادی شهروندان اتخاذ شود .
این کارشناس اقتصادی خاطر نشان کرد: اگر تصمیمات اجتماعی و فرهنگی شهری برای منافع مردم با منافع اقتصادی آن ها گره بخورد ،تحولی مهم در اداره شهر ها است.
وی تاکید کرد:انجمن های اقتصادی شهری ظرفیت های خوبی است تا رویکرد علمی مدیران ارتقا یابد و به تصمیمات علمی منجر شود.تشکیل انجمن های اقتصاد شهری که از کلان شهر ها در ایران شروع شده باید به شهر های کوچک و متوسط نیز تسری یابد.
پور ابراهیمی تصریح کرد: ایجاد انجمن های اقتصاد شهری موجب اداره شهر بر مبانی علمی و تخصصی و با توجه به منافع اقتصادی خواهد شد؛ که گامی مهم و تاثیر گذار در رشد و توسعه همه جانبه شهر ها خواهد بود و به مدیریت و اداره علمی و تخصصی شهرها منجر می شود

 

دیدگاه کاربران