عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی :

پرداخت ماهانه ۲۴۰ میلیارد تومان مقرری به بیکاران

کد خبر: 87285
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۱۴ ق.ظ

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: بودجه این سازمان معادل یک سوم بودجه دولت است و ۴۰ میلیون ایرانی از خدمات درمانی و بیمه‌ای این سازمان استفاده می‌کنند.

به گزارش ندای مردم، محمد حسن زدا در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران افزود: در تمام دنیا راه مبارره با فقر از مسیر تامین اجتماعی می گذرد و مطالعه تاریخ جهان و تاریخ اسلام نشان می شد که تحقق عدالت اجتماعی فقط در سایه تجربیات جهانی، سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی و فرهنگی و اشتغال پایدار فراهم می شود.

وی خاطرنشان کرد: توزیع عادلاته و عزت مدارانه ثروت در تمام دنیا فقط با ایجاد نظام قوی تامین اجتماعی میسر است نه از طریق پرداخت غیر هدفمند یارانه و این مسیری است که تجلی موفقیت آن را در انتخابات ریاست جمهوری نیز مشاهده کردیم.

معاون سازمان تامین اجتماعی افزود: هم اکنون از هر دو ایرانی یکی زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی است و ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش این سازمان هستند.

معاون سازمان تامین اجتماعی گفت: تامین معاش حداقلی هم اقشار در جامعه اسلامی و حمایت از آنها در دوران از کارافتادگی و بیماری و بازنشستگی از اهداف مهم و مورد توجه نظام اسلامی که به آن توجه داریم.

زدا افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر عمومی غیر دولتی است که این می تواند یک مزیت برای کشور باشد و این سازمان را به موتور پیشران اقتصادی کشور تبدیل کند.

وی اضافه کرد: تامین اجتماعی یک سازمان دولتی نیست و به همین علت تصمیمات این سازمان می‌تواند خیلی سریع اجرا شود. از طرف دیگر ما یک سازمان عمومی هستیم که یک پشتوانه ۴۰ میلیون نفر و بودجه ۸۳ هزار میلیارد تومانی را در سال ۹۶ داریم که حدود یک سوم بودجه عمومی دولت است که ضمانت و پشتوانه ای برای کار اقتصادی با شرکتهای داخلی و بین‌المللی است.

وی همچنین گفت: در چهار سال گذشته مدیریت سازمان تامین اجتماعی، این سازمان را بر مبنای قانونمداری، پاکدستی، برنامه محوری و پاسخگویی اداره کرده است و امیدواریم کماکان این چهار محور را دنبال کنیم.

معاون سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با نامگذاری سال ۹۶ به سال اقتصاد مقاومتی دو محور را در دستور کار خود قرارداد، نخست حمایت از نیروهای موثر شاغل هستند و دوم حرکت به سمت اشتغال های جدید.

زدا از جمله اقدامات جدید در این زمینه را طرح کاورزی و حمایت از اشتغال عنوان کرد که در این مسیر برداشته می‌شود.

وی ادامه داد: اقدام دوم تبدیل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی یا همان شستا به موتور پیشران اقتصادی کشور که امیدواریم این کار محقق شود.

وی اظهارامیدواری کرد با تحقق این هدف و تعاملی که با شرکت های بزرگ داخلی و بین المللی در فضای پسابرجام کسب کرده و نیز حرکتی که در داخل شروع کرده ایم این شرکت ها که از حالت بنگاه داری خارج شده و وارد بازار سرمایه و بازار بورس شده اند، پشتوانه قدرتمندی برای بیمه شدگان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی باشند.

معاون فنی سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: هر چقدر که سازمان تامین اجتماعی از نظر مدیریتی و اقتصادی قوی تر باشد،پشتوانه قویتری برای برای بیمه شدگان است که به آینده و زندگی شان امیدوارتر باشند.

وی به تشریح اقدامات سازمان تامین اجتماعی در یک سال گذشته پرداخت و گفت: در هفته تامین اجتماعی امسال ۶۲ پروژه بیمه و درمانی کلنگ زنی یا افتتاح می‌شود.

دیدگاه کاربران