عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده ولی فقیه در امور حج :

فضاهای مسموم درباره حج ۹۶ پایان یافته است

کد خبر: 87299
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳ ق.ظ

نماینده ولی فقیه در امور حج گفت: فضاهای مسموم جامعه که برخی افراد برای حج ۹۶به وجود آورده بودند پایان یافته است.

به گزارش ندای مردم ، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر روز جمعه در حاشیه همایش توجیهی آموزشی زائران حج ۹۶ در جمع خبرنگاران افزود: امیدوارم همه رسانه‌ها، مطبوعات و دلسوزان جامعه دست در دست هم داده و فضا را آرام کنند تا بتوانیم امسال یک حج مطلوب را برای زایران داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تضمین امنیت زائران از سوی عربستان چگونه خواهد بود، گفت: تضمین‌های لازم برای امنیت هر چه بیشتر زائران از عربستان گرفته شده و طرف چند روز آینده رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان برای تاکیدات لازم بر اجرای توافقات طرفین عازم عربستان خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در حج امسال هیچ مشکلی برای زائران وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: همان طور که می‌دانید حوادث در همه جای دنیا وجود دارد چه اطمینانی وجود دارد انسان وقتی از منزل خارج می‌شود دچار حادثه نشود زیرا حوادث را نمی‌توان پیش بینی کرد.

قاضی عسکر همچنین درباره آموزش زائران قبل از اعزام به عربستان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام گرفته زائران می‌توانند از طریق سامانه بعثه مقام معظم رهبری در حج آموزشهای لازم را فرا گیرند.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی از ۱۰جلسه به بالا خواهد بود، تصریح کرد: در نشست‌های آموزشی روحانیون تذکرات و آموزش‌های لازم را به زائران حج ارائه خواهند داد.

دیدگاه کاربران