عضویت در خبرنامه الکترونیک
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری :

بیش از ۵۱ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شد

کد خبر: 87360
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۲۶ ق.ظ

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری وابسته به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: از سال ۹۴ و در ادامه طرح جایگزینی تاکسی‌های فرسوده ۵۱ هزار و ۲۴۷ دستگاه تاکسی، نوسازی شده است.

به گزارش ندای مردم ،مرتضی ضامنی  افزود: اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مجری طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده است، پیرو مصوبه هیات وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه ۱۳۹۴ امکان ثبت نام برای تاکسی‌های فرسوده تا مدل سال ۱۳۸۵ فراهم شده بود.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام جایگزینی تاکسی‌های فرسوده تا مدل ۱۳۸۶ از دوشنبه ۱۹ تیر ماه در کشور آغاز شده است.

وی تصریح کرد: با اضافه شدن تاکسی‌های ساخت ۱۳۸۶ به جرگه ناوگان فرسوده، ۵۲ هزار و ۲۶۲ دستگاه دیگر از تاکسی های موجود کشور نیز در طرح نوسازی وارد خواهند شد.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به این منظور مصوبه ای در کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای آلودگی هوای کلان شهرها برای فاز دوم این طرح به تصویب رسید و مقرر شد، مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مقدمات نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی دیگر را فراهم آورد.

وی از رانندگان تاکسی در کلان شهرها که خودرو آنها به سن فرسودگی رسیده است خواست که برای نوسازی تاکسی خود اقدام کنند، زیرا این تاکسی‌ها برای تردد در کلان شهرها ممنوعیت تردد دارند و پروانه فعالیت آنها لغو خواهد شد.

ضامنی گفت: اکنون مشکلات جایگزینی تاکسی‌ها رفع شده و در مدت ۱۰تا ۱۵ روز متقاضیان دریافت این نوع تاکسی ها می توانند خودروهای خود را تحویل بگیرند.

وی تاکید کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به نام نویسی و انجام فرایند مربوطه اقدام کنند.

ضامنی اعلام کرد: متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک‌های عامل تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۱۶ درصدی با بازپرداخت در اقساط ۴۸ ماهه دریافت کنند.

وی ادامه داد: این افراد ۵ میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و ۵۰۰ هزار تومان هم بابت لاشه خودرو فرسوده دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: برخی از رانندگان واجد شرایط دریافت تاکسی های نو که برای تامین آورده خود مشکل دارند با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و پست بانک و با معرفی اتحادیه تاکسیرانی می توانند از تسهیلات ۳میلیون تومانی قرض الحسنه با تضامین ساده با بازپرداخت ۳ ساله استفاده کنند.

دیدگاه کاربران