عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو

لایروبی، پاکسازی و رسوب برداری مسیل‌ها در منطقه ۲

کد خبر: 87382
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۲۱ ق.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو از لایروبی، پاکسازی و رسوب برداری مسیل فرحزاد محدوده فاز ۱ و ۲ بوستان نهج البلاغه و حوضچه رسوب گیر فرحزاد در منطقه خبر داد.

به گزارش ندای مردم، علیرضا جعفری با اعلام این خبر گفت: عملیات لایروبی، پاکسازی و رسوب برداری مسیل فرحزاد به متراژ ۲۵۰۰ مترطول محدوده فاز یک و دو بوستان نهج البلاغه توسط ۱۸ نیروی کارگری همچنین لایروبی حوضچه رسوب گیر فرحزاد با استفاده از ادوات سنگین اجرا به تناژ ۵۰۰ تن رسوبات جمع آوری شده به گودهای مجاز حمل شد.

به گفته وی مسیل فرحزاد با جمع آوری ۸ تن رسوبات و ضایعات رها شده با هدف کاهش آلودگی محیط و دفع آبهای سطحی انجام شد که این مسیل تخلیه و به طور کامل پاکسازی و لایروبی شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اینکه اداره مسیل‌ها و قنوات منطقه تابستان هرسال با توجه به گرم شدن هوا نسبت به لایروبی، پاکسازی و رسوب برداری مسیل‌های سطح منطقه اقدام می‌کند یادآوری کرد: این اقدام در راستای رعایت ضوابط محیط زیست انجام می‌شود چراکه عدم لایروبی مسیر سیلابی که از بالادست به طرف مناطق پایین دست هدایت می‌شود می تواند منجر به آبگرفتگی معابر بخصوص در فصل بارندگی شده و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کند

دیدگاه کاربران