عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 19 :

افتتاح ۸۸ پروژه شاخص منطقه ۱۹ در هفته جاری

کد خبر: 87409
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹ ب.ظ

۸۸ پروژه شاخص شهرداری منطقه ۱۹ در حوزه‌های فنی و عمرانی، حمل و نقل ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست و اجتماعی و فرهنگی در مراسمی در این هفته با حضور شهردار تهران افتتاح می‌شود.

به گزارش ندای مردم ،پیمان قربانی شهردار منطقه با اشاره به اجرا و تکمیل این پروژه ها در راستای ارتقای سطح معیشت شهروندان و کاهش فاصله شمال و جنوب تهران اضافه کرد: این منطقه مفتخر به آماده سازی بزرگترین مرکز معاینه فنی و خودروی جنوب تهران طی سال های اخیر است که با مساحتی بالغ بر ۹ هزار متر مربع در حاشیه بلوار شقایق احداث شده است.
وی همچنین از تکمیل ساختمان سه سرای محله در سطح منطقه خبر داد و گفت : با تکمیل و تجهیز سراهای محلات خانی آباد نوی جنوبی، رسالت و شهید کاظمی تمام محلات این منطقه مجهز به امکانات سرای محلات شدند.
به گفته وی در راستای افزایش خدمات بهداشتی درمانی به شهروندان، فاز ۲ درمانگاه شهرداری این منطقه تکمیل شده و هم اکنون آماده ارائه خدماتی است که کمبود آنها در فاز یک ساختمان این درمانگاه احساس می شد.
شهردار منطقه اجرای روکش اساسی ۲۳ معبر اصلی، ساماندهی و ایجاد پهلوگاه اتوبوس در حاشیه بزرگراه خلیج فارس، احداث کندرو در ضلع شمال بزرگراه آزادگان مقابل درب شماره ۵ و ۶ تره بار ، احداث پل موتور رو در بزرگراه آزادگان ، احداث میادین شقایق، باران، مهرآور و شهریار، احداث بلوار زیرگذر (دانشگاه آزاد – خلیج فارس ) و نیز دوربرگردان جنوب به جنوب در بزرگراه بهشت زهرا را از دیگر پروژه های شاخص حوزه فنی و عمرانی منطقه اعلام کرد.
قربانی در ادامه با تشریح مهمترین پروژه های شهری آماده افتتاح منطقه گفت: در حوزه شهری اقدامات مختلفی برای توسعه فضای سبز و نگهداشت بوستان ها انجام شده است که آماده سازی دو بوستان باران و الجواد برای بهره برداری معلولین ، احداث بوستان شهدای صالح آباد ، توسعه فضای سبز بوستان ولایت و تقاطح آزادگان و سعیدی ، ایجاد سیستم روشنایی با نصب ۲۳ پایه در بوستان ها و فضاهای سبز و نیز حاشیه ۶۶ معبر اصلی، ایجاد سیستم آبرسانی تحت فشار و احداث مخزن بتنی ۲ هزار متر مکعبی بوستا افرا از جمله آنهاست.
علاوه بر این در این حوزه پروژه های متنوع همچون کاشی کاری جداره پل های سواره رو آزادگان ، نور پردازی و زیبا سازی ۷۸۰ دستگاه پل های سواره رو، تامین روشنایی پل های عابر پیاده و نورپردازی بدنه سبز بوستان ها و فضاهای سبز، مکانیز کردن پل عابر شهید کاظمی، بازپیرایی میادین سطح منطقه، نصب ۵۲۰ عدد مبلمان شهری و بازسازی و راه اندازی چراغ های سولار بوستان ولایت و نیز احداث ساختمان مرکزی آموزش پسمانده صورت گرفته است.

دیدگاه کاربران