عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران :

اجرای بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در محلات پایتخت

کد خبر: 87411
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۰۹ ب.ظ

همزمان با هفته عفاف و حجاب بیش از۴۰۰ عنوان برنامه در قالب همایش، نمایشگاه مد و پوشش اسلامی– ایرانی، اردوهای زیارتی وگردشگری، برنامه های فرهنگی و… در محلات پایتخت برگزار شد.

به گزارش ندای مردم ، الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به اینکه ۲۱ تیر ماه روز ملی عفاف و حجاب به عنوان نماد فرهنگ اسلامی است، اظهار داشت : این روز از سویی یادآور واقعه بسیار دردناک به شهادت رسیدن جمع کثیری از مومنین در مسجد گوهرشاد مشهد می باشد و از طرفی دیگر یادآور غرورآفرینی جمع کثیری از مومنین است که از جانشان در راستای اعتقادات خود گذشته و در مقابل ستمگری رژیم شاهنشاهی پهلوی ایستاده اند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد همه ساله با انجام فعالیتهای فرهنگی در این روز حوادث تاریخی و ارزشهای فرهنگی عفاف و حجاب که نماد فرهنگی ملت ما به شمار می رود را ارج نهیم.

عطائی افزود: اداره کل امور بانوان همزمان با این ایام بیش از ۴۰۰ برنامه را متناسب با عناوین این هفته و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های موجود پیش بینی و با همکاری مناطق وسازمان ها اجرا کرد.

وی با اشاره به اینکه ویژه برنامه‌های هفته عفاف وحجاب متناسب با سنین مختلف نوجوانان،جوانان و بزرگسالان پیش بینی شده بود؛ افزود: برخی برنامه‌ها به صورت مسابقات مختلف ورزشی، فرهنگی، کتابخوانی برای نوجوانان پیش بینی شده و برای جوانان و بزرگسالان نیز ضمن برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب، نشست‌های تخصصی نیز پیش بینی شده تا با مبانی عفاف و حجاب و جنگ نرم دشمن در این حوزه بیشتر آشنا شوند.

برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه عفاف و حجاب

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: کارگاه های آموزشی و نشست‌های تخصصی در حوزه عفاف و حجاب با حضور اندیشمندان برگزار می‌شود تا بانوان به نقش عفاف وحجاب در سلامت جامعه و تحکیم بنیان خانواده براساس آموزه‌های دینی آشنا شوند.

به گفته عطائی، همزمان با هفته عفاف و حجاب ضمن برپایی نمایشگاه های پروانگی وکتاب، با همکاری مناطق ۲۲گانه نمایشگاه مدوپوشش اسلامی در مجموعه های شهربانو برپاو محصولات حجاب و عفاف و دستاوردهای بانوان ارائه شد و در طول این هفته همچنین مسابقات فرهنگی،کتابخوانی،نقاشی،مقاله نویسی با محوریت عفاف وحجاب،گالری هنر وگالری عکس حجاب برتر در بوستان های بانوان برپا شد.

وی همچنین از ارائه مشاوره های فردی درخصوص عفاف و حجاب در مجموعه های شهربانو و بوستان های بانوان خبرداد و گفت: به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش شد از تمامی ظرفیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی محیطی استفاده شود در همین راستا با هماهنگی شرکت اتوبوسرانی پوسترهای عفاف وحجاب با الهام گرفتن از آموزه های دینی تهیه و در سامانه های خطوط اتوبوسرانی نصب شده است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اجرای برنامه های فرهنگی در قالب اکران فیلم، تکریم وتجلیل از بانوان محجبه و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی و اردوهای زیارتی و تفریحی را بخشی دیگر از برنامه های هفته عفاف و حجاب برشمرد.

 

دیدگاه کاربران