عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی :

اجرای ۴٣ پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان تامین اجتماعی

کد خبر: 87457
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳ ب.ظ

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، همزمان با هفته تامین اجتماعی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد حضور یافت و نقش این سازمان در تحقق اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد.

به گزارش ندای مردم، دکتر حسین امیری گنجه گفت: سازمان تامین اجتماعی دارای راهبردهای کلان بیمه ای، درمانی و اقتصادی است.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگ‌ترین سازمان بیمه گر اجتماعی کشور است، افزود: در بخش درمان نیز، دومین تولید کننده و اولین خریدار درمان در کشور است.

دکتر امیری گنجه با اشاره به بخش اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان از سال ۶۵ بخشی از ذخائر خود را در جهت صیانت از منابع سرمایه گذاری می کند.

وی تصریح کرد: سیاست سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم، سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی با مقیاس بزرگ، واگذاری ١٣٠ شرکت کم بازده و زیان ده و آماده سازی شرایط و زیرساختها برای ورود بخش خصوصی در عرصه سرمایه گذاری است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ابلاغ سیاستهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه سال ٩٢ گفت: در اسفندماه سال ٩٢ دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در سازمان تامین اجتماعی راه اندازی شد.

وی افزود: موضوع اقتصاد مقاومتی و تامین اجتماعی در ٨۴ دانشگاه کشور ارائه شده است.

دکتر امیری گنجه با بیان اینکه تامین اجتماعی سازمانی است که دارای مدل مفهومی اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: از این رو مدیریت ریسک را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: شناسایی ریسک ها و تجزیه و تحلیل برخورد با آنها مورد توجه قرار گرفت و در این راستا مدیریت منابع، مصارف و تاب آوری راهبردهای این حوزه تعیین شد.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به شناسایی ٩٠ ریسک از سوی این سازمان گفت: پروژه‌های مقابله با ریسک ها تعریف شد و همچنین نظام کنترل و پایش پروژه ها طراحی شد تا مشتری مداری و پایداری منابع در این سازمان همواره وصول شود.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در حوزه اجرای اقتصاد مقاومتی، ۴٣ پروژه به ارزش ۶٠ هزار میلیارد تومان را در بخش های مختلف در سال ٩۶ عملیاتی می کند.

دیدگاه کاربران