عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر کل پشتیبانی درمان سازمان تامین اجتماعی :

نوسازی ٢۶٠ دستگاه آمبولانس در مراکز درمانی تامین اجتماعی

کد خبر: 87460
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵ ب.ظ

مدیر کل پشتیبانی درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تا پایان سال ٩٢، مراکز درمانی این سازمان، ٣۴١ آمبولانس در اختیار داشت، گفت: از این تعداد، ٢٩۴ دستگاه غیر استاندارد بود و نیاز به نوسازی داشت که تاکنون تعداد ٢۶٠ دستگاه نوسازی و استاندارد شده است.

به گزارش ندای مردم ، دکتر عباس حاتمی  اظهار داشت: تامین و توسعه تجهیزات پزشکی، دبیرخانه ساخت و ساز و تدوین و استقرار شاخص های استاندارد در مراکز درمانی، سه وظیفه عمده اداره کل پشتیبانی درمان سازمان تامین اجتماعی است.

وی افزود: تا پایان سال ٩٢، تعداد٧ دستگاه MRI و ٢۶ دستگاه CT Scan در کل کشور داشتیم در حالی که این تعداد در حال حاضر به ترتیب به ١۵ و ۴۴ دستگاه رسیده است.

دکتر حاتمی تامین اجتماعی را تضمین آینده و رفاه مردم تعریف کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی همواره در کشور ما موفق بوده است و به عنوان پایه سیاست های کلی، بخصوص نظام اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی جدا از بحث درمان، ١٨ نوع خدمت متنوع به مخاطبان خود ارائه می دهد و همین امر دلیل گرایش و افزایش تعداد بیمه شدگان این سازمان است.

وی با بیان اینکه تمامی هزینه های درمان برای بیمه شدگان تامین اجتماعی صد درصد رایگان است، گفت: حدود ٢٠درصد خدمات درمانی این سازمان توسط درمان مستقیم و ٨٠ درصد آن از طریق درمان غیر مستقیم به بیمه شدگان ارائه می شود.

دکتر حاتمی افزود: اکثریت بیمه شدگان گرایش بیشتری به درمان مستقیم دارند و به سمت مراکز طرف قرارداد نمی روند که این امر موجب ازدحام مراجعین در مراکز درمانی سازمان می شود.

وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی اهمیت زیادی به استانداردها می دهد و حوزه پشتیبانی این سازمان، به استانداردهای ایزو، زیست محیطی و ارتقای هتلینگ توجه ویژه‌ای دارد.

مدیرکل پشتیبانی درمان سازمان تامین اجتماعی، تصریح کرد: ارتقای هتلینگ در بسیاری از بیمارستان های این سازمان عملیاتی شده است تا بیماران و همراهان آنان احساس آرامش داشته باشند.

دکتر حاتمی گفت: سازمان تامین اجتماعی با در اختیار داشتن ٧۵ بیمارستان ملکی، ٣٠٠ مرکز درمانی سرپایی و ۴۶ هزار مرکز طرف قرارداد، خدمات ارزشمندی به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهد.

دیدگاه کاربران