عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون سازمان توسعه تجارت ایران :

تنها ۱۵ درصد واردات کالای مصرفی است

کد خبر: 87516
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۳۱ ب.ظ

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر این که رقابت اولین اصل در حمایت از صنایع داخلی به شمار می‌رود، گفت: اکنون تنها ۱۵ درصد کالاهای وارداتی کشور مصرفی محسوب می‌شود که این ۱۵ درصد هم مربوط به برخی غلات، میوه‌های گرمسیری یا قطعاتی از خودرو که در کشور وجود ندارد، می‌شود.

به گزارش ندای مردم ،محمدرضا مودودی  اظهار کرد: می‌توان گفت که حمایت از تولید داخل برای تمام مسوولان نوعی خط قرمز محسوب شده و برهمین اساس همگان تلاش دارند که این بخش مدیریت شود، اما نکته مهم آنکه گاه به اسم تولید مرزهای کشور بسته می‌شود و همین مساله موجب می‌شود مصرف‌ کننده نهایی آسیب دیده و با تولیداتی با کیفیت یا قیمت نامناسب مواجه شود.

وی در عین حال عنوان کرد: زمانی که عرصه برای واردات قانونی کالاها محدود شود افراد به سمت قاچاق روی خواهند آورد و جذابیت قاچاق بیشتر می‌شود که این موضوع به نفع کشور نخواهد بود.

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه با تاکید بر این که باید حمایت از تولید صادرات محور مورد توجه قرار گیرد، گفت: اگر بخواهیم در عرصه بین الملل حضور داشته باشیم باید تولید کنندگان ما توان رقابت با کشورهای دیگر را داشته باشند، اما اگر ما برای صادرات خود تعرفه‌های سنگین قرار دهیم و با تمام این موانع تولیدکنندگان ما حتی در کشور نتوانند بازار را در اختیار خود گیرند چگونه قادر به رقابت در فضای بین المللی خواهند بود؟ !

دیدگاه کاربران