عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران :

اشتغالزایی در روستاها از برنامه های ماست

کد خبر: 87518
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۳۲ ب.ظ

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اشتغالزایی نقطه به نقطه صنایع کوچک در مناطق روستایی را از برنامه های جدید امسال این سازمان اعلام کرد.

به گزارش ندای مردم، مهندس علی یزدانی در جمع فعالان اقتصادی در شهرک صنعتی سپیدان گفت:‌برای اشتغال نقطه به نقطه در روستاها متناسب با ظرفیت و توانمندی های هر منطقه طرح هایی نظیر ایجاد و تقویت نواحی صنعتی در جوار مناطق مستعد روستایی و ایجاد کارگاه ها و مجتمع های صنفی در دستورکار این سازمان قراردارد.

وی گفت: این ایجاد اشتغال علاوه‌بر درآمدزایی، سبب حفظ روستاها، کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها و درنهایت توسعه مناطق روستایی می‌شود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اجرای طرح رونق تولید را از برنامه های مهم دولت برای ارتقای توان واحدهای تولیدی و رفع مشکلات آنها درحوزه تامین منابع مالی اعلام کرد.

یزدانی گفت:امسال مشوق های مناسبی در چارچوب تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی برای حمایت از سرمایه گذاران در نظر گرفته شده وبرای حمایت های بیشتر از سرمایه گذاران، قیمت حق انتفاع و واگذاری زمین در بیش از ۸۰درصد از شهرک های صنعتی کشور افزایش نیافته است .

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به تفویض ۱۰۰درصدی اختیارات این سازمان باهدف تمرکز زدایی گفت:بجز موارد خاص ، سایر تصمیم گیری ها در حوزه های مرتبط با سرمایه گذاران و صنعتگران به هیات مدیره های شرکت های استانی واگذار شده است.

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سفر دو روزه خود به استان فارس علاوه بر حضور در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن از شهرک های صنعتی سپیدان ۱،سپیدان ۲، سپیدان ۳، ملوسجان و نواحی صنعتی شهیدجاویدی و تل بیضا ونیز شهرک صنعتی غیردولتی کامپوزیت سازه ماندگار و شهرک صنعتی آب باریک شیراز بازدید کرد.

دیدگاه کاربران