عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان نوسازی و گسترش :

اجرای ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در مناطق محروم کشور

کد خبر: 87532
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۲۱ ق.ظ

رئیس سازمان نوسازی و گسترش از اجرای ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در مناطق محروم کشور خبر داد.

به گزارش ندای مردم ،معظمی در حاشیه بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی در اسفراین گفت: هرچند قانون گذار این سازمان را مکلف نکرده که در مناطق محروم سرمایه گذاری کند اما این سازمان هم اکنون ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه را در این مناطق در حال انجام است.

وی افزود: این سازمان به دنبال آن است که اگر بخش خصوصی در منطقه ای تمایل به سرمایه گذاری ندارد و یا اینکه تمایل به سرمایه گذاری با بخش دولتی دارد، با آن ها در اجرای پروژه مشارکت کند.

معظمی ادامه داد: نقش سازمان گسترش و نوسازی بنگاه و بنگاه داری نیست بلکه کمک به توسعه برای ایجاد ثروت است.

وی اظهار کرد: بعد از برجام ۲۸ موافقت نامه نیز با سرمایه گذار خارجی امضاء شده که تاکنون هشت فقره تبدیل به قرار داد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: این قرار دادها برای مشارکت در صنایعی همچون خودرو، صنایع فولادی و…بوده است.

وی تصریح کرد: برنامه امسال این سازمان برای سال جاری سرمایه گذاری شش هزار میلیارد تومانی است که در این راستا ۸۱ هزار شغل در کل کشور ایجاد می شود.

معظمی در پاسخ به این سوال که برنامه این سازمان برای واگذاری واحدهای تولیدی آلومینیای جاجرم، فولاد و لوله گستر اسفراین چه چیزی است؟ گفت: نظر ما بر این است که این واحدهای تولیدی به افرادی واگذار شود که اهلیت و تجربه کافی را داشته باشند.

رئیس سازمان نوسازی و گسترش تصریح کرد: این خوب نیست که در سال تولید و اشتغال واحد تولیدی را واگذار کنیم که اشتغال آن نیز از بین رود.

رئیس سازمان نوسازی و گسترش افزود: طی سال جاری چند پروژه در مجتمع صنعتی اسفراین به پایان می رسد که ۱۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید کشور افزوده می شود.

وی ادامه داد: در واحد تولیدی لوله گستر اسفراین نیز مبلغ سه میلیون دلار برای اجرای پروژه CRA تامین اعتبار شده است.

معظمی در پایان از بدهی ۱۶۰ میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران به شرکت لوله گستر اسفراین خبر داد و بر پرداخت هر چه سریع تر از سوی مسئولان تاکید کرد.

دیدگاه کاربران