عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار شهرستان ری:

تفرقه افکنی در کشور، فرصت را برای اهداف دشمن مهیا می کند/ری درآمد زیادی دارد و باید مستقل اداره شود

کد خبر: 87584
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۴۸ ب.ظ

فرماندار شهرستان ری گفت: استقلال مدیریت شهری مهمترین بحث در اداره آن می باشد و لذا شهرستان ری که از ۱۰استان بزرگتر است و درآمد زیادی هم دارد، نباید زیر نظر شهرداری تهران باشد و باید شهرداری مستقل برای ری درنظر گرفته شود.

به گزارش ندای مردم ، هدایت الله جمالی‌پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: وحدت و انسجام مردم ایران در زمان پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و در همه صحنه‌های کشور بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال اختلاف افکنی هستند، گفت: همانگونه که اختلافات درون خانواده باعث فروپاشی نظام خانواده می‌شود، ایجاد تفرقه در جامعه نیز مشکلات جدی ایجاد می‌کند.

فرماندار شهرستان ری ادامه داد: دشمن وقتی نتوانست در دوران دفاع مقدس در جنگ نظامی بر ملت ایران غلبه کند، از راه‌های مختلفی مانند مواد مخدر، قاچاق کالا و اختلاف افکنی وارد شد.

جمالی‌پور ابراز کرد: با اختلاف افکنی همه سرمایه‌های دولت از بین می‌رود و چالش‌های جدی در کشور ایجاد می‌شود و به دنبال آن فرصت برای جولان دشمن مهیا می‌شود.

وی اظهار داشت: هرروز با شایعه سازی‌های جدیدی مردم و مسئولان را در مقابل هم قرار می‌دهند و متاسفانه برخی افراد در داخل کشور نیز آگاهانه و یا غیرآگاهانه به این مباحث می‌پردازند.

معاون استاندار با تاکید بر اینکه همه باید به وحدت دوران انقلاب برگردیم، افزود: امروز برای حفظ نظام و انقلاب باید حول محور آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

جمالی‌پور با بیان اینکه همه جریانهای سیاسی حول محور جمهوری اسلامی شکل گرفته‌اند، گفت: ما باید این جریان‌ها را حفظ کنیم و در راستای اهداف جمهوری اسلامی هدایت کنیم و از ظرفیت آن‌ها برای عزت نظام استفاده کنیم.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های خارجی برای ایجاد تفرقه در کشور، بیان کرد: بهتر است همدیگر را تحمل کنیم و در مسیر انقلاب و آرمانهای شهدا حرکت کنیم. اگر اتحاد نداشته باشیم، دشمنان از این ظرفیت‌ها به نفع خود بهره برداری کرده و اهداف خود را عملیاتی می‌کنند.

جمالی‌پور در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات شهرستان ری اشاره کرد و گفت: مردم ری قبل از انقلاب در کنار امام (ره) بودند و در زمان جنگ در صحنه‌های نبرد بودند و پس از آن نیز در با ولایتمداری خود نقش ویژه‌ای در حفظ انقلاب داشته‌اند.

وی با اشاره به قدمت ۷هزار ساله ری، ادامه داد: زمانی که من به ری آمدم این شهرستان معضلات جدی داشت که اکنون بسیاری از این مشکلات مرتفع شده است.

فرماندار شهرستان ری تصریح کرد: ری از ۵استان کشور بزرگ‌تر است و نمی‌توان با ساختاری ضعیف آن را اداره کرد و لذا سند توسعه شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

جمالی‌پور با اشاره به اینکه مدیریت شهری ری توسط شهرداری تهران اداره می‌شود، اظهار داشت: استقلال مدیریت شهری مهم‌ترین بحث در اداره آن می‌باشد و لذا شهرستانی که از ۱۰استان بزرگ‌تر است و درآمد زیادی هم دارد، نباید زیر نظر یک شهر دیگر باشد بنابراین باید شهرداری مستقل برای ری درنظر گرفته شود.

وی ادامه داد: در نتیجه تلاش‌هایی که انجام دادیم، اعضای شورای شهر پس از مقاومت‌های زیاد نام ری را به شورای شهر تهران اضافه کردند و باید معضلات جدی ری از جمله فاضلاب و تیرهای برق در شورا مطرح و رسیدگی شود.

معاون استاندار درخصوص اداره انتظامی ری تصریح کرد: اداره شهرستان ری توسط سرکلانتری مشکل است و باتوجه به وسعت این شهرستان و برای ایجاد امنیت و آرامش کامل برای شهروندان باید سرکلانتری نهم فاتب به فرماندهی انتظامی ارتقا پیدا کند که سردار اشتری در این باره قول مساعد داده است.

جمالی‌پور بیان کرد: ری، شهر ثروتمندی است و سال‌ها به مردم دروغ گفته‌اند که ری درآمد ندارد. ما حتی می‌توانیم به شهرستانهای مجاور کمک مالی بکنیم. شهرستانهایی مثل اسلامشهر و باقرشهر به دلیل استقلال شهری سرعت پیشرفت بیشتری نسبت به ری داشته‌اند و ری با درآمد زیادی که دارد مستقل نیست.

وی با بیان اینکه مسئله بهداشت از اولویت‌های اساسی دولت بود، گفت: شهرری فاقد بسیاری از امکانات درمانی بود که در سه سال اخیر حوزه بهداشت و درمان شهرستان به امکانات و دستگاههای زیادی مجهز شده و یا در حال انجام است که تا پایان سال ۹۶ تکمیل می‌شود.

دیدگاه کاربران