عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو :

نشست توجیهی مسوولین خانه های دانش و پژوهش محلات منطقه دو

کد خبر: 87587
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۵۰ ب.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو از برگزاری نشست توجیهی مسئولین خانه های دانش و پژوهش محلات منطقه دو در راستای اجرای نیم رخ محله خبر داد.

به گزارش ندای مردم، مسعود خسروی با اعلام این مطلب اظهار داشت: به همت اداره مطالعات معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه نشست توجیهی مسئولین خانه های دانش و پژوهش محلات منطقه دو درراستای اجرای نیم رخ محله برگزار شد.

خسروی گفت: هدف از برگزاری این نشست گردآوری داده های مکانی محلات منطقه دو و تکمیل اطلاعات نیم رخ محلات سال ۹۵ و توجیه پژوهشگران محله است و دراین نشست مدیر و کارشناس اداره مطالعات به همراه جمعی از پژوهشگران محلات منطقه حضور داشتند و دستورالعمل اجرایی نیم رخ محله برای پژوهشگران محله به طور کامل مورد خوانش قرار گرفت ودرادامه این نشست نیز به پرسش های پژوهشگران محله توسط مدیر مطالعات پاسخ داده شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه دو در ادامه تصریح کرد: این طرح در محلات ۲۱ گانه به روش بلوک گردشی و به صورت مشاهده و مصاحبه باتوجه به شاخص های اماکن آموزشی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، بهداشتی و درمانی، خدمات عمومی، فراغتی، اجتماعی، تاریخی، تجاری و گروه های مردم نهاد با ویژگی های مختصات مکانی هریک از اماکن توسط پژوهشگران محلات گردآوری خواهد شد.

خسروی در پایان این نشست از تمامی مسوولین، شهروندان، ارگان ها و نهادهای ذیربط برای پیشرفت و سلامت گردآوری داده ها که به منظور برنامه ریزی و سیاستگذاری در مدیریت شهری و همچنین بارگزاری در مرکز رصدخانه شهری تهران مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت همکاری های لازم را با پژوهشگران محله داشته باشند.

دیدگاه کاربران