عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر ورزش و جوانان :

حیات دوباره سازمان ملی جوانان در دستان نمایندگان مجلس

کد خبر: 87602
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۲۳ ق.ظ

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: احیای سازمان ملی جوانان در دولت تصویب شده و این لایحه به مجلس تقدیم شده است که امیدواریم تا قبل از تشکیل کابینه دولت دوازدهم، تفکیک سازمان ملی جوانان انجام شود و اگر این تفکیک به تصویب مجلس برسد، دولت دوازدهم با جدیت بیشتری به مسایل و مشکلات جوانان رسیدگی خواهد کرد.

به گزارش ندای مردم، دکتر مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز ۳۱ تیرماه در جلسه سمن ها و هیاتهای ورزشی استان کرمان افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تلاش برای ساماندهی بخش جوانان کشور صورت گرفته است که خوشبختانه دستاوردهای خوبی حاصل شده اما همچنان با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان کرمان ۵۱ سمن مربوط به جوانان وجود دارد، ادامه داد: این در حالی است که هیچ سمنی در حوزه ورزش و جوانان در سال ۱۳۹۲ در استان کرمان وجود نداشته است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این مطلب که بخش جوانان تحت شعاع ورزش قرار نگرفته است، اظهار کرد: در سال ۹۲ اعتباری که به جوانان داده شد حدود ۶ میلیارد تومان بوده است اما در سال جاری ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش جوانان اختصاص یافته است، به طوریکه اعتبارات در بخش ورزشی از سال ۹۲ تا سال جاری حدود ۶ برابر شده اما اعتبارات اختصاصی به حوزه جوانان ۶۶ برابر شده است.

وی افزود: در سال گذشته ۹۸۰۰ میلیارد تومان مجموع اعتبار اختصاصی به وام ازدواج بوده است که نسبت به سال ۹۲ حدود ۴ برابر شده است. همچنین هیچ خانه جوان در سال ۹۲ در کشور وجود نداشت، اما در سال گذشته ۴۵ خانه جوان در سطح کشور راه اندازی کردیم.

سلطانی فر مشاوره بعد از ازدواج را یکی از مهمترین نیازهای جوانان دانست و بیان کرد: اکنون ۲۲۰ مرکز مشاوره در سطح کشور با همکاری بخش های خصوصی و نیمه دولتی راه اندازی شده است.

دیدگاه کاربران