عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی :

استقبال خوب موتورسواران از خرید بیمه نامه شخص ثالث

کد خبر: 87614
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۳۵ ق.ظ

مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، از استقبال خوب موتورسیکلت سواران در خرید بیمه نامه شخص ثالث خبر داد.

به گزارش ندای مردم، علی جباری گفت: تنها در تیرماه امسال، ۱۸۰ هزار بیمه نامه شخص ثالث به موتورسیکلت سواران فروخته شد که این استقبال جای خوشحالی دارد. فاز دوم طرح ملی خرید بیمه نامه ویژه موتورسیکلت‌ها با بخشش جرایم آن از اول تیر آغاز شده است و تا آخر شهریور ادامه دارد.

وی گفت: در فاز اول که در اسفند ماه سال گذشته برگزار شد بیش از ۱۷۸ هزار بیمه نامه شخص ثالث ویژه موتورسیکلت سواران به فروش رفت که حدود ۱۵۰ درصد بیشتر از کل بیمه نامه هایی است که پیش از ان به موتورسیکلت سواران فروخته شده بود.

جباری افزود: براساس قانون موتورسیکلت سوارانی که فاقد بیمه نامه بودند برای خرید بیمه نامه شخص ثالث ۲۳۰ هزار تومانی (در صورت تاخیر) باید معادل همین مبلغ را نیز جریمه می‌پرداختند که در طرح ملی ویژه موتورسیکلت سواران این جریمه بخشوده شده است.

وی گفت: در فاز دوم علاوه بر بخشودگی جریمه به شرکت‌های بیمه‌ای ابلاغ شده است که شرایط تقسیط فروش این بیمه نامه را برای موتورسیکلت سواران مهیا کنند.

جباری افزود: همچنین طی چند روز آینده تفاهم نامه‌ای را با بانک ملی امضا خواهیم کرد که بر اساس آن این بانک تمام قیمت بیمه نامه را به شرط خرید بیمه نامه، به موتورسیلکت سواران، وام با نرخ سود کمتر از سایر تسهیلات اعطا خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی گفت: قبل از اجرای مرحله دوم این طرح روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ بیمه نامه در سراسر کشور به موتورسیکلت سواران فروخته می‌شد که با اجرای این طرح این رقم روزانه به ۶ تا ۷ هزار رسیده است.

جباری با بیان اینکه اصلی‌ترین عامل مرگ و میر جوانان در کشور ما موتورسیکلت است، افزود: در ۱۰ سال اخیر به طور میانگین سالانه ۵ تا ۶ هزار موتورسیکلت سوار جان خود را از دست داده اند و بیش از ۱۲۰ هزار موتورسیکلت سوار هر سال مصدوم شده اند.

دیدگاه کاربران