عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران :

اجرای ۳۰۰ ویژه برنامه برای دختران پایتخت همزمان با دهه کرامت

کد خبر: 87710
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۷ ب.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری جشنواره شهردخت به مناسبت میلاد فرخنده حضرت معصومه (س) و روز دختر خبر داد و گفت: همزمان با دهه کرامت بیش از ۳۰۰ عنوان ویژه برنامه فرهنگی، ورزشی و گردشگری ویژه دختران پایتخت اجرا می‌شود.

به گزارش ندای مردم، مجتبی عبدالهی با اشاره به برگزاری جشن‌های روز ملی دختران همزمان با میلاد فرخنده حضرت معصومه(س) گفت: نامگذاری روز ملی دختران فرصتی برای جریان سازی فرهنگی و توجه ویژه به موضوع دختران در جامعه و افزایش حس اعتماد به نفس و توسعه سلامت اجتماعی دختران است و در همین راستا شهرداری تهران همزمان با این ایام فرخنده، جشن و برنامه‌هایی ویژه دختران برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: ویژه برنامه‌های دهه کرامت وروز دختر شامل برگزاری جشن و مولودی خوانی، شناسایی و تجلیل از دختران موفق، سخنرانی، گردهمایی، اردوهای آموزشی، تورهای زیارتی تفریحی، مسابقات ورزشی و همچنین نمایشگاه‌های هنری پیش بینی شده است که تمامی برنامه‌ها با رویکرد گسترش فرهنگ خودباوری، حیا و عفاف و تبیین نقش، جایگاه و منزلت دختران و ایجاد زمینه برای گسترش مشارکت اجتماعی دختران در سطح محلات برگزار می‌شود.

عبدالهی گفت: اجرای طرح نسیم بهشت، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت مهارت‌های زندگی، صیانت از خانواده، عفاف و حجاب و… همراه با اکران فیلم با موضوع دختر از دیگر برنامه‌های این دهه درسطح محلات است.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، برنامه‌های روز دختر در مجموعه های شهربانو، شهردخت، بوستان‌های بانوان وسرای محلات برگزار می‌شود. وی با اشاره به برگزاری طرح ترمه و ترنج تصریح کرد: برنامه ریزی اداره کل اموربانوان شهرداری تهران برای این گروه از جامعه، مختص روز ملی دختران ودهه کرامت نیست و در طول سال طرح ترمه و ترنج را در قالب برنامه‌های آموزشی، مشاوره‌ای تفریحی و اردویی اجرا می‌کند که مخاطب این طرح دختران دانش آموز است.

برپایی جشنواره شهردخت ویژه دختران پایتخت

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران همچنین گفت: همزمان با دهه کرامت و روز ملی دختران جشنواره های فرهنگی، ورزشی و هنری در مجموعه شهردخت برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه روز ملی دختران فرصتی است برای جریان سازی فرهنگی و توجه ویژه به موضوع دختران در جامعه گفت:همزمان با ولادت فرخنده حضرت معصومه (ص) و روز دختر ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی، آموزشی و… ویژه دختران پیش بینی شده است که در سرای محلات و مجموعه‌های شهربانو اجرا می‌شود.

عبدالهی، برگزاری جشنواره شهردخت را از دیگر برنامه های این دهه برشمرد و گفت: بدین منظور مجموعه شهردخت به عنوان مرکز فرهنگی، هنری وآموزشی مختص دختران دانشجوی پایتخت همزمان با دهه کرامت برنامه های گسترده ای را با محوریت دختران در قالب برنامه های شاد ومفرح فرهنگی وهنری اجرا می‌کند.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این جشنواره شامل برنامه هایی از جمله اکران فیلم، مسابقه طراحی هنری، برپایی بازارچه محصولات دخترانه و … است.

وی، گسترش فرهنگ خودباوری، حیا و عفاف و تبیین نقش، جایگاه و منزلت دختران با توجه به آموزه های دینی و ایجاد زمینه برای گسترش مشارکت اجتماعی دختران را از رویکردهای مورد توجه در برنامه ها برشمرد و گفت: برنامه”چهره خود را با حجاب تجربه کنید” وهمچنین استقرار غرفه کارآفرینی وخوداشتغالی با حضور ۵ نفر از دختران کارآفرین از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که همزمان با دهه کرامت در مجموعه شهردخت اجرا می‌شود.

عبدالهی با اشاره اینکه تمامی برنامه‌ها متناسب با علائق دختران طراحی شده است؛ افزود: اجرای موسیقی سنتی، مولودی خوانی، برگزاری مسابقات ورزشی و هنری، اهدای پکیج تشویقی ارائه خدمات مجموعه شهردخت و شهربانو و همچنین تقدیر از بانوان موفق از دیگر برنامه های دهه کرامت است.

دیدگاه کاربران