عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد :

موزه دارآباد تخصصی تر می شود

کد خبر: 87750
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۷ ب.ظ

موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد – با هدف ارتقاء سطح علمی و عملی خود با عقد تفاهمنامه همکاری با خانه زیست شناسی ایران، انجمن زیست شناسی ایران و دانشگاه خوازرمی فعالیت خود را تخصصی تر نمود.

به گزارش ندای مردم، دکتر مجید نوائیان مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد – با اعلام تغییر رویکرد و سیاستگذاری های جدید موزه در عرصه تولید علم و اعتلای توانمندی ها و ظرفیت های پژوهشی اظهار داشت: در راستای فراملی سازی موزه دارآباد دو بعد نمایشگاهی و علمی مد نظر قرار دارد.

وی گفت: با تلاش های پنج ساله، بخش افزایش سرانه نمایشگاهی با اضافه شدن بخش علوم ، موزه گیاهشناسی، سالن پروانه های جدید و … در مجموعه اجرایی شد و اکنون توسعه بخش علمی موزه در اولویت کاری قرار گرفت.

نواییان با اشاره به اینکه موزه های سطح کشور در زمینه پژوهش محوری و علم آموزی نیاز به تلاش بیشتری دارند تصریح کرد: کسب دانش در چارچوب کلاس درس، میز و کتاب جای گرفته و همواره جدایی علم با عمل احساس می شود لذا پیرو این تفکر و در راستای تعمیق و تلفیق علم و تحقیقات با بخش عملی و اجرایی در بستر موزه، همکاری با مراکز فوق شکل گرفت.

مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد- تصریح کرد: با این همکاری در زمینه ارائه آموزش مشترک به دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط می توانیم موزه را در سنوات آتی به سمت و سوی دانش افزایی و تبدیل شدن آن به یک موزه مرجع در سطح جهانی حرکت دهیم.

دیدگاه کاربران