عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران :

شهرداری تهران باید جلو فعالیت کافه‌های سیار در خیابان سی تیر را بگیرد

کد خبر: 87855
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۵۶ ق.ظ

احمد حکیمی پور عضو شورای شهر و رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران ، در مورد خیابان سی تیر گفت: متاسفانه فروشنده های خیابان سی تیر به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند و باعث ایجاد مشکلات زیادی از جمله سد معبر شده اند و باید هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی شود. افرادی که در این خیابان مشغول فروشندگی هستند هیچ مجوز قانونی ندارند و اگر شهرداری نیز از آنها پولی دریافت کند کاملا غیر قانونی است.

به گزارش ندای مردم ،احمد حکیمی پور عضو شورای شهر و رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران افزود: بار ها در جلسات شورای شهر به این موضوع اشاره کردیم اما شاهد هیچگونه رسیدگی نبوده ایم اما به زودیتذکر رسمی خواهم داد و شخصا پیگیر مشکلات خیابان سی تیر خواهم بود.

حکیمی پور ادامه داد: خیابان سی تیر یکی از مسیر‌هایی بود که در رابطه با پیاده راه شدن آن انتقاداتی داشتیم و پس از این انتقادات، مسیر برای تردد خودرو‌ها باز شد. در واقع این خودرو ها سد معبر ایجاد کردند و شهرداری باید با آنها برخورد کند زیرا این وظیفه شهرداری است.

او در خصوص راه انداری کافه‌های سیار در خیابان سی تیر اظهارکرد: متاسفانه شاهد هستیم که مدتی است در خیابان سی تیر کافه‌های سیار راه اندازی شده و پخت غذا در این خیابان و استفاده از کپسول‌های گاز می‌تواند مشکلاتی را برای موزه ملی داشته باشد.

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران حضور کافه‌های سیار در اطراف خیابان را نمادی از سد معبر دانست و بیان کرد: بدون شک قرار گرفتن خودرو‌ها در کنار خیابان نوعی سد معبر به حساب می‌آید و باید جلو آن گرفته شود.

حکیمی پور با تاکید بر مشخص نبودن ساز و کار واگذاری محدوده خیابان سی تیر به برخی از کسبه اذعان کرد: علاوه بر اینکه حضور کافه‌های سیار در اطراف خیابان سی تیر سد معبر محسوب می‌شود، قرار گرفتن کپسول‌های گاز و همچنین پخت غذا بر روی باک برخی از این خودرو‌ها می‌تواند بسیار خطرناک بوده و این خطرات موزه ملی را تهدید می‌کند.

دیدگاه کاربران