عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام شهرداری منطقه یک :

برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم شمالی تهران

کد خبر: 87887
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲:۱۱ ب.ظ

با هدف حفظ و صیانت از اراضی و حریم شمالی تهران نیروهای حریم بان با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شمالی تهران برخورد می‌کنند.

به گزارش ندای مردم ، مهندس سید علیرضا حسینی قائم مقام شهرداری منطقه یک در گردهمایی نیروهای حریم بان و شهربان این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: نظارت و کنترل بر ساخت و سازهای واقع در حریم، ارایه گزارش عملکرد نواحی در خصوص برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، نظارت و رصد مصوبات کارگروه حریم و ارایه گزارش محله ای و نظارت دقیق بر اجرای احکام صادره از کمیسیون ماده صد از جمله وظایف مهم ناظران حریم است که باید با دقت و اهتمام بیشتر برای حفاظت از حریم انجام شود.

وی گفت: در بحث حفاظت از شهر و حریم، شهرداران نواحی دارای محدوده جغرافیایی حریم باید به گونه‌ای عمل کنند که از بروز تخلف، پیشگیری و با متخلفان برابر ضوابط و مقررات برخورد کنند.

حسینی تصریح کرد: آشنایی دست اندرکاران با آخرین رویکردها و سیاست گذاری‌های مدیریتی می تواند به صیانت از حریم کمک بسزایی بکند تا چالش‌های این حوزه کاهش یابد.

وی افزود: کمک به ایمنی بخشی شهری وظیفه اصلی و شغل نیروهای حریم بان و شهربان است و عبادت محسوب می‌شود چرا که جان مردم را حفظ می‌کند.

قائم مقام شهرداری منطقه یک تصریح کرد : اجرای حصار های کارگاهی و جان پناه بسیاری از مخاطرات پیش رو را از جمله سد معبر مصالح و ریخته شدن مطالح از ارتفاع را رفع کرد.

این مقام مسوول افزود: مهمترین وظیفه کانکس‌ها کنترل مصالح است و به هیچ عنوان نباید اجازه عبور مصالح در گذرهای حریم داده شود.

دیدگاه کاربران