عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور :

حدود ۱۵ درصد فعالان اقتصادی کشور زن هستند

کد خبر: 87927
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۱۷ ق.ظ

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: درصد مشارکت زنان در فعالیت های اقتصادی در پایان سال گذشته ۱۴ و ۹ دهم درصد جمعیت فعال کشور بود که باید تلاش شود این رقم افزایش یابد؛ ضمن این که تنها یک درصد بانوان شاغل در کشور کارفرما هستند.

به گزارش ندای مردم، بابک دین پرست در نخستین نشست هم اندیشی زنان فعال در عرصه های اقتصادی که در وزارت کشور برگزار شد، افزود: سه میلیون و ۸۸۰ هزار تن از زنان کشور به فعالیت اقتصادی و کار مشغول هستند.

وی افزود: دین پرست با بیان این که نگاه ویژه وزیر کشور به فعالیت های وزارتخانه توسعه محور است، اظهار داشت: باید از این نگاه ویژه، بهره برداری لازم در جهت حل مشکلات اشتغال بانوان صورت گیرد و بتوانیم هم نقش مدیریتی برای بانوان قائل شویم و هم سهم اشتغال بانوان را افزایش دهیم.

دین پرست با بیان آماری از تشکیل جلسات ویژه پیگیری اشتغال و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در وزارت کشور تصریح کرد: بانوان کارآفرین و فعال در عرصه اقتصادی می توانند مشکلات جاری در مسیر فعالیت خود را از طریق مشاور بانوان این معاونت مطرح کنند تا در کمیته فنی مورد بررسی قرار گیرد و از این پس یک روز کاری خود را صرف پیگیری مسائل اشتغال بانوان خواهم کرد.

دیدگاه کاربران