عضویت در خبرنامه الکترونیک

ترافیک سنگین در محور کرج – چالوس

کد خبر: 87942
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۳ ب.ظ

وزارت راه و شهرسازی بر اساس اطلاعات ۱۹۹۱ ترددشمار فعال در محورهای برون ‌شهری، از افزایش ۸٫۱ درصدی رفت و آمدها در شبانه روز گذشته نسبت به روز پیش از آن خبر داد.

به گزارش نداي مردم، سهم وسایل نقلیه سنگین از کل تردد ثبت ‌شده در شبانه ‌روز گذشته ۱۵٫۵ درصد، اوج تردد بین ساعت های ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد ساعت چهار تا پنج صبح بود که با آگاهی از این موضوع می‌توان زمان مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته آزادراه قزوین- کرج در محدوده استان البرز بیشترین رفت و آمد را با ۱۵۸هزار و ۳۳۲دستگاه وسیله نقلیه ثبت کرد.

** محورهای بسته

به گزارش سامانه ۱۴۱ براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعبه های راهداری سراسر کشور، اکنون در محور کرج- چالوس محدوده بیلغان و همچنین آزادراه کرج- قزوین در محدوده شهر کرج ترافیک سنگین است.

ترافیک در محور هراز حدفاصل پلور تا گزنک نیز نیمه سنگین گزارش می شود.

به ‌استثنای محورهای اعلام شده زیر، بقیه راه های مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به طور عادی در جریان است.

تردد در محور فرعی شمشک- دیزین در استان های تهران و کرج و جاده رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های سمنان و گلستان به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی ممنوع است.
تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی در محور پونل- خلخال در استان گیلان، محور سروآباد- پاوه (محدوده گردنه تته) در استان کردستان و محور گنجنامه- تویسرکان در استان همدان امکان رفت و آمد وجود ندارد.

محور سی سخت- پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد از سوم بهمن و محور بستک- خمیر در استان هرمزگان از بیست و سوم بهمن به دلیل بارش بارف و نبود ایمنی کافی بسته شده و تردد از مسیر جایگزین بستک- چاه سرمه- بندرعباس است.

محور فرعی رودبار- قلعه گنج و رودبار- کهنوج در جنوب استان کرمان و محور شیراز- جهرم در استان فارس از بیست و ششم بهمن تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی بسته است و تردد از مسیر جایگزین شیراز- سروستان- فسا- زاهدشهر- جهرم انجام می شود. ‌

محور استهبان- نی ریز در استان فارس(مسیر رفت) از هفتم اسفند تا اطلاع بعدی به دلیل رانش زمین و نبود ایمنی کافی بسته است و مسیر جایگزین آن محور قدیم استهبان- نی ریز اعلام شد.

** محدودیت های ترافیکی

تردد انواع موتورسیکلت تا ساعت ۶ بامداد یکشنبه (پانزدهم مردادماه) از محورهای کرج، چالوس، هراز، فیروزکوه و تهران- سمنان- مشهد و برعکس ممنوع اعلام شد.

همچنین تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۳ جمعه (فردا) از کرج به مرزن‌آباد ممنوع و از ساعت ۱۸ تا ۲۳ همان روز از مرزن‌آباد به سوی کرج یکطرفه است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع و با اعلام مامورین پلیس راه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) یکطرفه خواهد بود.

در این مدت تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس و برعکس ممنوع است.

تریلر، کامیون و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی نیز از ساعت هشت تا ۲۴ پنجشنبه، جمعه و شنبه اجازه تردد از محور هراز و همچنین محور فیروزکوه از تهران به قائمشهر و برعکس را ندارند.

دیدگاه کاربران