عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۱۷ :

افزایش سرانه‌های ورزشی و فضای سبز در منطقه ۱۷

کد خبر: 88029
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷ ب.ظ

همزمان با نیمه تابستان و ایام ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام)، مجموعه ورزشی تفریحی دارالشهدای تهران با حضور جمعی از مدیران شهری، خانواده معظم شهدا و معتمدین محلی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ندای مردم، مهندس عباسی با اعلام این خبر افزود: مجموعه ورزشی تفریحی دارالشهدای تهران، در جنوب حریم ریلی راه آهن تهران تبریز در خیابان شهید نباتی برپا شده و می تواند کمبود سرانه‌های ورزشی و تفریحی در این منطقه را جبران کند.

شهردار منطقه ۱۷ این مجموعه ورزشی را متناسب با هویت فرهنگی این منطقه دانست و تصریح کرد: این مجموعه ورزشی هماهنگ و منطبق بر نیازهای مردم ولایتمدار و فهیم این منطقه طراحی شده تا بتواند نیازهای ورزشی همه اقشار را در سطوح مختلف ورزش همگانی و حرفه‌ای تامین کند.

عباسی تامین فضای سبز مورد نیاز در بخش تفریحی این مجموعه را در جهت کمک به رفع مشکلات و کمبود سرانه فضای سبز دانست و افزود: با ایجاد محوطه تفریحی در این مجموعه، بخش زیادی از نیازهای شهروندان به وجود یک فضای تفریحی و تفرجگاهی تامین شده و محیط مناسبی برای گذران اوقات فراغت خانواده‌ها و اقشار مختلف شهروندان فراهم آمده که می توانند در تمامی فصول از آن بهره ببرند.

وی راه اندازی سالن ورزشهای توپی را اقدامی مفید در جهت افزایش سرانه ورزشی این منطقه نامید و تصریح کرد: این مجموعه ورزشی دارای دوسالن دوقلو ویژه ورزشهای توپی نظیر والیبال،بسکتبال، فوتسال، هندبال و… است که برای استفاده بانوان و آقایان مناسب سازی شده و از بهترین امکانات ورزشی برخوردار است. وجود چنین مجموعه‌ای می‌تواند نیاز شهروندان این منطقه را به سالن ورزشی در حوزه ورزش آماتور، آموزشی و حرفه ای تامین نموده و برای تمامی گروه‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

عباسی نامگذاری این مجموعه به نام «دارالشهدا» را وامدار چهارهزار شهید گلگلون کفن این منطقه دانست و اظهار داشت: این مجموعه بزرگ ورزشی تفریحی که در قسمت جنوب شرقی منطقه ۱۷ قرار دارد، برای حفظ یاد و خاطره چهارهزار شهید گلگلون کفن این منطقه که در سالهای دفاع مقدس تقدیم انقلاب و نظام اسلامی شدند، به نام «دارالشهدا» نامیده شده و به دست پربرکت خانواده معظم شهدا نیز افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.

مجموعه ورزشی دارالشهدا شامل دو بخش تفریحی و ورزشی ست که شامل سالن بازی‌های توپی، زمین بازی کودکان، زمین اسکیت، مسیر دوچرخه سواری، بوستان آموزش ترافیک است که در همجواری فضای تفریحی خانوادگی در قسمت جنوبی منطقه۱۷ قرار گرفته و پیش بینی می شود علاوه بر استقبال خوب شهروندان، در ارتقای فرهنگ ترافیکی و اهداف کمپین «آسمان آبی،زمین پاک» موثر باشد.

 

دیدگاه کاربران