عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی :

کمیسیون مشترک دولت و مجلس برای ایجاد ۴۰۰ هزار شغل از محل سرمایه‌گذاری ایجاد می شود

کد خبر: 88179
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۱۸ ق.ظ

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استراتژی پیشی گرفتن مزد بر تورم به عنوان یک سیاست مهم در رفع فقر مطلق پیگیری خواهد شد، گفت: با تشکیل کمیسیون مشترک دولت و مجلس سالانه ۴۰۰ هزار شغل از سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد شد.

به گزارش ندای مردم، علی ربیعی روز شنبه با حضور در نشست فراکسیون مستقلین ولایی، ضمن ارائه برنامه‌های خود برای اداره وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نمایندگان، به ۱۰ برنامه مشخص برای اداره این وزارتخانه در ۴ سال آینده اشاره کرد.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: متأسفانه برشی که در برخی ادوار به این وزارتخانه خورده شد، کامل نبود و به طور حتم برای ۴ بحران در طول سالیان آینده، در وزارت تعاون باید با همکاری مجلس برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و مشکلات حل شود.

ربیعی با بیان اینکه در مقابل فقر فراگیر، بیکاری ناشی از تولید کم، رکود طولانی و تغییرات جمعیتی مسئول هستیم، افزود: همچنین با معضلات مربوط به صندوق‌ها در سال ۱۴۰۴ به عنوان یک مشکل در نظام سیاسی روبرو خواهیم بود؛ همچنین بحث پیگیری مشکلات در آسیب‌های اجتماعی نیز بسیار قابل توجه است، که اگر بخواهیم بحران‌های پیش روی ایران را به تصویر بکشیم به طور حتم این موارد در دل این بحران‌ها قرار خواهد گرفت.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر تفاهم‌های صورت گرفته با رئیس جمهوری در جهت رفع فقر مطلق به عنوان مهمترین برنامه‌های ۴ سال آینده تاکید کرد.

ربیعی تصریح کرد: همچنین رفع مشکلات برای بازماندگان از تحصیل و حمایت از مسکن گروه‌های آسیب‌پذیر، افزایش چتر حمایتی برای افراد ناتوان و آنهایی که به هیچ عنوان از فرصت‌های اجتماعی برابر برخوردار نیستند نیز، یکی از برنامه‌های این وزارتخانه در دولت دوازدهم خواهد بود.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر رفع مشکلات در سوء تغذیه و حمایت‌های غذایی و از همه مهمتر افزایش قدرت خرید شاغلان مانند بازنشستگان و کارگران نیز در دولت آینده پیگیری خواهد شد.

ربیعی با بیان اینکه استراتژی پیشی گرفتن مزد بر تورم به عنوان یک سیاست مهم در رفع فقر مطلق است، افزود: همچنین گسترش برنامه‌های مربوط به تأمین اجتماعی، تأمین اجتماعی از صندوق کارپردازی به صندوق زندگی اجتماعی نیز قابل توجه خواهد بود. البته در بحث مسکن مستمری‌بگیران و گسترش درمان به حاشیه شهرها، از برنامه‌هایی خواهد بود، که به طور حتم با جدیت پیگیری می‌شود، از سوی دیگر زندگی اجتماعی بازنشستگان از برنامه‌های مورد توجه این وزارتخانه خواهد بود.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پیگیری آسیب‌های اجتماعی با توجه به برخوردهای علمی و گسترش اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌های جدی ۴ سال آینده خواهد بود، تصریح کرد: یکی از وزارتخانه‌های تخصصی در زمینه مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

ربیعی اظهار داشت: همچنین اشتغال فراگیر نیز بسیار قابل اهمیت خواهد بود، اما باید تأکید کرد رشد کلاسیک بیش از ۴۰۰ هزار شغل خارج نخواهد شد، و دورانی که یک درصد رشد، منجر به ۱۰۰ هزار شغل شود، به طور حتم پایان یافته است، بنابراین نیاز به برنامه‌های مداخله در اشتغال وجود دارد.

دیدگاه کاربران