عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری :

نوسازی ۲۱ هزار خودرو فرسوده حمل بار

کد خبر: 88191
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲:۴۵ ب.ظ

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری اعلام کرد : ۲۱هزار خودرو فرسوده حمل بار نوسازی می شوند .

به گزارش ندای مردم ، محسن مسلم خانی افزود: در این طرح ۲۱ هزار خودروی فرسوده حمل بار سنگین، نیمه سنگین و سبک مشمول اسقاط و نوسازی می شوند که ۲هزار دستگاه خودروهای سنگین و نیمه سنگین و ۱۹ هزار دستگاه وانت بار هستند.
وی با بیان اینکه در این طرح وزارت کشور، شهرداری ها و اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری مشارکت دارند،گفت: با هماهنگی با بانک های ملی، ملت ، صادرات و تجارت مقرر شده تسهیلات ارزان قیمت به صاحبان خودروهای فرسوده حمل بار ارائه شود .
مسلم خانی ادامه داد :سود تسهیلات ۸ درصد است و به خودروهای فرسوده وانت بار تا ۲۰ میلیون تومان و خودروهای نیمه سنگین وسنگین تا ۲۲۰ میلیون تومان وام تعلق می گیرد.
مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری افزود: متقاضیان خودروهای حمل بار وانت و کامیونت و سنگین که تا ۱۰۰ میلیون تقاضای وام دارند با یک ضامن معتبر و بالای ۱۰۰ میلیون دو ضامن معتبر به بانک های عامل معرفی کنند.
مسلم خانی اضافه کرد: هم اکنون شرکت های خودروسازی زامیاد، ایران خودرو دیزل و تیراژه دیزل آمادگی دارند خودروهای نو را به صاحبان خودروهای فرسوده پس از مراحل اداری و اسقاط خودرو واگذار کنند.
وی افزود: صاحبان خودروهای فرسوده می توانند برای ثبت نام در این طرح هم به سامانه www.taxiholding.ir و یا به صورت حضوری به سازمان های حمل و نقل و تاکسیرانی شهرها مراجعه کنند و ثبت نام در این مرحله رایگان است .
مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری گفت :از هفته گذشته با آغاز به کار دولت دوازدهم آغازشده است و متقاضیان واجدشرایط می توانند ازاین فرصت برای نوسازی خودرو های خود اقدام کنند.
وی تاکید کرد : این نوسازی اولین مرحله نوسازی ناوگان خودروی فرسوده حمل بار است و به دلیل اینکه خودرو های وانت ۱۰برابر خودرو سواری آلایندگی تولید می کنند و همچنین ظرفیت ثبت نام هم محدود است متقاضیان هرچه زدوتر با استفاده از تسهیلات اعلام شده ثبت نام کنند .
وی اعلام کرد: خودرو ها در شرکت های خودرو سازی آماده تحویل است و از زمان ثبت نام تا یک ماه بعد خودروهای تحویل متقاضیان داده می شود .
به گزارش ایرنا پیش از این هم به منظور کاهش آلودگی هوا در کلان شهر ها در دو مرحله طرح نوسازی تاکسی های فرسوده آغاز شد و در این طرح ۷۸ هزار و ۳۵۱ تاکسی فرسوده تولید قبل از سال ۱۳۸۶در این طرح ثبت نام کرده اند و تاکنون ۵۳ هزار و ۱۰۲ خودروی جایگزین، شامل پژو و سمند، تحویل داده شده است.

دیدگاه کاربران