عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل امور بین الملل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور :

امضای سندهمکاری ایران و ژاپن

کد خبر: 88226
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳ ق.ظ

مدیرکل امور بین الملل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از امضای سند همکاری ایران و ژاپن جهت ظرفیت‌سازی مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع خبر داد.

به گزارش ندای مردم، محسن نقیلو گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ژاپن که طی دو روز آینده (۲۴ مرداد) امضا می‌شود، پروژه ظرفیت‌سازی برای مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع در منطقه بالادست حوزه آبخیز سد کارون به مدت ۵سال در شش استان اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی تصریح کرد: پروژه جایکا یکی از مهمترین پروژه هایی است که در آن با بهره گیری از مشارکت مردمی منافع ملی و مردم منطقه مورد توجه قرار گرفته است.

مشاور رئیس سازمان جنگل‌ها همچنین تصریح کرد: در این پروژه با ارائه آموزش های لازم به مردم بومی منطقه سعی شده تا روش های بهره برداری از منابع طبیعی معقول شده و روش های معیشتی جایگزین به مردم ارائه شود.

مدیر کل امور بین الملل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: پروژه بین‌المللی ظرفیت‌سازی برای مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع با همکاری مؤسسه جایکا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان اجرا خواهد شد.

دیدگاه کاربران