عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران :

آقایان در دوره جدید تهران را ویران نکنند، بهشت ساختن پیشکش!

کد خبر: 88247
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳ ب.ظ

ابوالفضل قناعتی گفت: چنانچه عملکرد آقایان برخلاف ادعاهایشان باشد و وضعیت شهر را نسبت به شرایط و وضعیت کنونی تضعیف کنند آن زمان است که این فرد و افراد، شهری کاملاً شاداب را سوزانده و نابود کرده‌اند و باید برای عملکردشان پاسخگو باشند.

به گزارش ندای مردم، ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران  در خصوص عنوان شهر سوخته برای کلان‌شهر تهران از سوی برخی از نامزد شهرداری تهران و حامیان آن‌ها، گفت: آقایانی که باهدف تخریب شهردار تهران می‌گویند که کلان‌شهر تهران یک شهر سوخته است می‌توانند تهران را تحویل بگیرند و به بعد از گذشت چهار سال شهر تهران را باحالت بهشت گونه مورد نظر خود به مردم تحویل دهند.

عضو کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران ادامه داد: اکنون که اعضای شورای شهر و شهردار تهران در حال تغییر هستند، بهتر است توسط گروهی کارشناس فصل مشترکی نوشته شود که شهر تهران به چه صورتی تحویل آقایان می‌شود؛ یعنی مشخص شود که چه تعداد و میزانی اتوبان، مترو، فضای سبز و بسیاری دیگر از فعالیت‌ها و کارهایی انجام شده است و همچنین آن را مکتوب کنند و عنوان کنند که این وضعیت شهر سوخته است. بعد آن زمان است که ما و مردم برای دیدن بهشت مورد نظر آقایان منتظر می‌مانیم.

وی خاطرنشان کرد: آن فرد یا افرادی که می‌گویند که تهران شهر سوخته است، به نظر بنده حرف خوبی زده‌اند زیرا در این صورت بر گردن آن‌ها حقی ایجاد می‌شود که باید بعد از ۴ سال آن را ادا کنند و اگر آن را ادا نکردند هدف این فرد و افراد برای مردم آشکار خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران در خاتمه گفت: چنانچه آقایان توانستند بهتر از این خدماتی که آقای دکتر قالیباف طی ۱۲ سال به کلان‌شهر تهران ارائه کرده را ارائه کنند، آن زمان است که ما و همه مردم خوشحال می‌شویم و از این افراد تشکر خواهیم کرد. البته امیدوارم که همین اتفاق نیز رخ دهد؛ اما چنانچه عملکرد آقایان برخلاف ادعاهایشان باشد و وضعیت شهر را نسبت به شرایط و وضعیت کنونی تضعیف کنند آن زمان است که این فرد و افراد، شهری کاملاً زنده و شاداب را سوزانده و نابود کرده‌اند و باید برای سخنان و عملکردشان به مردم پاسخگو باشند؛ بنابراین می‌توان گفت این افراد به کلان‌شهر تهران صدمه نزنند، بهشت کردن تهران پیشکشان.

به گزارش حوزه سیاسی تهران پرس، محمدباقر قالیباف با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در ۱۷ مرداد گفته بود: وارد بحث سیاست زده‌ها نمی‌شوم که بحث شهر سوخته را به میان می‌کشند. این حرف یک حرف غیرقابل‌قبول است و وقت مردم را روی این بحث نمی‌گیرم. شهر تهران یک شهر جدید است و مبنای این شهر با برنامه کار خود را شروع کرد و همین‌الان دوستان عزیزمان برنامه برای ۴ سال آینده تنظیم می‌کنند، این برنامه‌ها دقیقه در راستای برنامه‌هایی است که در ۱۲ سال پیش رفته است. از مردم و نخبگان استفاده کردیم. در شهر جدید یکی از اصولمان مردم بودند. دغدغه تنها مردم بوده‌اند. مردم چه نیازهایی دارند و این اساس کار ما قرار گرفت. بستر حضور مردم برای مشارکت در شهر را مانند محله محوری یا شورایاری‌ها، هیات امنا در محلات، سرای محلات را تشکیل دادیم. چرا معتقد بر حضور مردم و خدمت به مردم هستیم. البته این خدمت باید به دور از گرایش‌های سیاسی و سلایق قومی و مذهبی بوده و باید باشد.

شهردار تهران ادامه داد: در این شهر شهرداری باید بدون هیچ تبعیضی باید خدمت ارائه دهد. مناطق محروم برای ما موضوعیت داشت. بحث ۹۶ درصدی که عمده مردم هستند، موضوعیت داشته است. همین مسئله بود تا فاصله شمال و جنوب بیشتر افزایش پیدا نکند. تا سال ۸۴ شهر دوقطبی شمال و جنوب بود و در حال افزایش بود بلکه حتی دوقطبی شرق و غرب نیز داشتیم. به‌نحوی‌که شمال و غرب برخوردارتر بود ما این فاصله را حتی کاهش دادیم.

دیدگاه کاربران