عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اتاق اصناف ایران :

ابلاغیه شهرداری غیرقانونی است

کد خبر: 88343
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۳:۱۶ ب.ظ

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: صدور پروانه کسب در امور مربوط به آژانس های حمل و نقل عمومی و بار و مسافر درون شهری برابر قوانین و ضوابط اتحادیه های صنفی انجام می شود و نظارت بر چگونگی فعالیت آنها در درون شهرها توسط شهرداری صورت می گیرد.

به گزارش ندای مردم، علی فاضلی در خصوص ابلاغیه اخیر شهرداری گفت: طبق قانون نظام صنفی مؤکد به ماده ۹۱ قانون و آیین‌نامه اجرایی آن و مصوبه مورخ ۹۵٫۲٫۲۲ صدور پروانه کسب برای حمل‌ونقل عمومی توسط اتحادیه‌های صنفی انجام می‌شود و ابلاغیه شهرداری در این خصوص غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: ابلاغیه شهرداری در خصوص ساعت تردد وسایل نقلیه عمومی و کسب مجوز از شهرداری به استناد ماده۳۱ و ۳۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی خلاف قانون و اختیارات شهرداری‌ها بوده و موجب بروز تنش بین اتحادیه فوق‌الذکر و واحدهای صنفی تحت پوشش آن اتحادیه و شهرداری‌ها خواهد شد .

فاضلی تأکید کرد: صدور پروانه فعالیت به‌تنهایی مجوز فعالیت در امر حمل‌ونقل کالای درون‌شهری نخواهد بود و دارندگان این قبیل پروانه‌ها لازم است طبق ماده ۹۱ قانون نظام صنفی و آیین‌نامه اجرایی به اتحادیه مراجعه و پروانه کسب دریافت کنند .

رئیس اتاق اصناف ایران یادآور شد: مواد ۳۱ و ۳۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مجوز جلوگیری از فعالیت دارندگان پروانه کسب از اتحادیه‌های صنفی به شهرداری‌ها نخواهد بود و لازم است شهرداری دستور لغو این ابلاغیه را صادر کند

دیدگاه کاربران