عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 15 :

آماده سازی دو جایگاه عرضه بهداشتی دام در منطقه ۱۵

کد خبر: 88540
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۹ ق.ظ

دکتر انجمنی شهردار منطقه ۱۵ از آماده سازی دو جایگاه ثابت و موقت عرضه دام در این منطقه همزمان با عید سعید قربان و سنت حسنه قربانی کردن خبر داد.

به گزارش ندای مردم، وی با اعلام مطلب فوق افزود: علاوه بر آمادگی لازم برای خدمات رسانی به شهروندان در مرکز ثابت عرضه دام منطقه واقع در بزرگراه امام رضا (ع)، جایگاه دیگری به صورت موقت در بزرگراه امام رضا (ع) قبل از بازار گل به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با اقداماتی مانند خاکبرداری و نخاله برداری، تسطیح، آب پاشی، پخش تراشه آسفالت، نصب داربست و … آماده سازی شده است.

وی در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در آماده سازی این جایگاه افزود: در این جایگاه ۴ حلقه چاه و ۲۰۰ متر مربع سکو آماده شده که ظرفیت اولیه این جایگاه ۶۰۰ راس دام می باشد.

شهردار منطقه خاطرنشان شد: در هر دو جایگاه پیش بینی لازم جهت عرضه دام زنده و سالم به همراه ذبح اسلامی با رعایت عوامل زیست محیطی و بهداشتی فراهم شده است و با توجه به تدابیر اندیشیده شده از سوی مدیریت شهری به لحاظ قیمت مناسب و رعایت بهداشت وکنترل بیماری، شهروندان می توانند با اطمینان خاطر نسبت به ادای این سنت حسنه اقدام کنند .

به گفته وی در جایگاه عرضه دام موقت در روز عید؛ ۱۷ دامپزشک به منظور قرنطینه دام بیمار و پیشگیری از شیوع بیماری در محل حضور خواهند داشت.

دکتر انجمنی با اشاره به اینکه تدابیر لازم به منظور ممانعت از فعالیت عرضه دام غیر بهداشتی در محدوده منطقه اندیشیده شده یادآور شد: نصب بنرهای اطلاع رسانی در ارتباط با جایگاههای عرضه بهداشتی، استقرار کانکس خدمات ویژه جهت قطعه کردن و چرخ کردن گوشت، اختصاص مخزن های بازیافت و استفاده از غلطان برای دفع فضولات و برنامه ریزی جهت برپایی ایستگاه فرهنگی و برگزاری سامانه نشاط در کنار جایگاهها ی عرضه دام از دیگر فعالیتهای اجرایی در این زمینه خواهد بود.

وی تصریح کرد: به منظور تامین رفاه حال مراجعه کنندگان؛ پارکینگ خودرو در محوطه جایگاهها پیش بینی شده است.

دیدگاه کاربران