عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران :

اجرای ۶۸۰ پروژه بهسازی و عمران شهری در نقاط مختلف کشور

کد خبر: 88552
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۳۷ ق.ظ

عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: امسال ۶۸۰ پروژه با ۶۴۰ میلیارد تومان اعتبار در شهرهای مختلف کشور در حال اجرا است.

به گزارش ندای مردم ،هوشنگ عشایری  اظهار کرد: این دولت به دنبال بازآفرینی شهری بود و رویکرد توسعه شهری در دولت یازدهم تغییر کرد، این دولت نگاه درون زا را در توسعه شهرهای کشور دنبال کرد.

وی ادامه داد: به دلیل مهاجرت مردم شهرهای مختلف به کلان‌شهرها، شاهد ایجاد سکونتگاه‌های غیررسمی در کلان‌شهرهای ایران بودیم و باید به مشکلات این سکونتگاه‌ها رسیدگی کنیم.

عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران افزود: شهر قم یکی از شهرهای مذهبی کشور است که بافت تاریخی زیادی در آن وجود دارد، حرم حضرت معصومه(س) در شهر قم واقع است و نگاه خاصی به این شهر وجود دارد.

عشایری با اشاره به بافت فرسوده شهر قم اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد مساحت این شهر را بافت ناکارآمد میانی، بافت تاریخی و سکونتگاه‌های غیررسمی تشکیل می‌دهد، براساس مطالعات حدود ۶۰ درصد مردم شهر قم در این مناطق زندگی می‌کنند و باید به نوسازی بافت فرسوده شهر قم توجه خاصی شود.

وی ادامه داد: امسال ۶۸۰ پروژه با ۶۴۰ میلیارد تومان اعتبار از وزارت راه و شهرسازی برای بهسازی و عمران شهری در شهرهای مختلف کشور در حال اجرا است، نهادهای دیگر همچون شهرداری‌ها هم اعتبارات زیادی را برای اجرای این پروژه‌ها اختصاص دادند.

عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران افزود: در قالب پروژه‌های عمران و بهسازی درمانگاه‌ها، مدارس، پارک‌ها و کلانتری‌ها را در سکونتگاه‌های غیررسمی شهرهای مختلف کشور ایجاد کردیم تا دستگاه‌های دیگر هم خدمات مختلفی را به مردم ارائه کنند.

عشایری در پایان با اشاره به پروژه‌های عمران و بهسازی شهری در استان قم خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته، حدود ۲۰ پروژه را در این زمینه در استان به بهره برداری رساندیم، برای طرح جامع اقدام مشترک برای بازآفرینی پایدار شهری در قم نیاز به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم که این اعتبار باید توسط نهادهایی همچون وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تامین شود.

دیدگاه کاربران