عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران :

اقتصاد شهری مهمترین چالش پایتخت/ هزینه های سنگین شهرداری بر دوش شهر

کد خبر: 88610
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹ ق.ظ

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: موضوع اقتصاد شهری مهمترین چالشی است که در حال حاضر در شهر تهران با آن مواجه هستیم و باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.

به گزارش ندای مردم ،محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران  با اشاره به مهمترین چالشی که هم اکنون در شهر تهران وجود دارد، اظهار داشت: موضوع اقتصاد شهری مهمترین چالشی است که در حال حاضر در شهر تهران با آن مواجه هستیم.

وی افزود: در حال حاضر مشکلات و محدودیت های جدی در حوزه منابع مالی و درآمدهای شهرداری تهران داریم که باید به صورت دقیق آن را بررسی کنیم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در گزارش های مختلفی که از سوی معاونان و مدیران شهری به ما می رسد شاهد این هستیم که شهرداری تهران در حوزه های مختلف هزینه هایی را بدون اینکه مسئولیت داشته باشد، صرف کرده،گفت:این موضوع به فرهنگ و رویه تبدیل شده و باعث شده که به عناوین مختلف از محل اخذ عوارض به صورت رایگان خدماتی را ارائه دهیم.

سالاری ادامه داد: فضاهای عمومی، معابر، میادین و فضاهای باز شهر تهران در تملک شهرداری تهران است به همین منظور معتقدیم که باید در روزهایی مانند عید قربان که عرضه و تقاضا وجود دارد با مدیریت صحیح و رضایت مشتریان از این محل ها کسب درآمد داشته باشیم.

وی گفت: بدون تردید در همه این سالها هزینه های گسترده در شهر تهران انجام شده که باید با برنامه ریزی صحیح برای آن تدبیری اندیشیده شود.

دیدگاه کاربران