عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۰ تهران :

مدیریت بارش های فصلی/ رفع ۴۴ مورد از نقاط آبگیر در جنوب تهران

کد خبر: 88636
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۴۶ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ تهران از آمادگی مدیریت شهری برای مدیریت بحران های احتمالی در زمان بارش های فصلی و رفع نقاط آبگیر شناسایی شده در این منطقه خبرداد.

به گزارش ندای مردم ، سید احمد صفوی اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن فصل بارندگی و احتمال بارش های نامنظم، تمهیدات لازم از سوی مدیریت شهری منطقه ۲۰ انجام شده است تا هدایت و حرکت آب های سطحی ناشی از بارندگی های فصلی در مسیر کانال های جمع آوری کننده به سرعت انجام شود.

صفوی با اشاره به اینکه پاکسازی و لایروبی مسیل ها و کانال های فرعی و اصلی از مهمترین اقداماتی است که به صورت مستمر و منظم در حال اجراست، افزود: منطقه ۲۰ دارای ۷ رشته کانال درجه یک با نام های سرخه حصار، فیروزآباد، ماندگاری، خروجی سوم، بازیافت، یاغچی آباد و بهشتی است که در طول ماه تا ۵ بار نیز لایروبی می شوند تا شاهد تجمع ضایعات و زباله های شهری در این مسیرهای مهم شهری نشویم.

وی لایروبی مدام از۲۰ حوضچه رسوب گیر، ۲۰ تله آشغال گیر و مخازن ۶۰۰ هزار مترمکعبی صالح آباد را از دیگر اقدامات مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: ۵۴ رشته کانال درجه دو و سه با متراژ ۵۰ هزار مترطول نیز در محدوده شهری وجود دارد که رسوب برداری ضایعات از آنها در قالب برنامه ای مستمر در دستور کار روزانه مدیریت شهری منطقه ۲۰ قرار دارد.

صفوی به اقدامات ویژه مدیریت شهری نیز اشاره کرد و یادآور شد: علاوه بر برنامه های معمول و روزانه لایروبی که به صورت منظم انجام شده در طرح های ویژه امورنگهداشت شهر و طرح استقبال از مهر نیز این مهم با نگاه ویژه ای انجام شده است.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به رفع نواقص عمرانی و بهسازی نقاط آب گیر گفت: در طرح ۲۰ روزه نگهداشت شهر که از ۱۵ مرداد تا ۵ شهریور در جریان بود، ۴۴ نقطه آبگیر در نواحی هفتگانه شناسایی و رفع نقص شد که ترمیم روکش آسفالت، اصلاح شیب و بهسازی شبکه جمع آوری آب های سطحی از جمله عملیات انجام شده است.

صفوی ادامه داد: تیم های امور شهری و پاکسازی مسیل ها نیز در آماده باش هستند تا در زمان وقوع بارندگی در نقاط حساس و محل هایی که احتمال آب گرفتگی و آب ماندگی دارند مستقر شوند.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه نیازمند مشارکت شهروندان در خصوص عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و کانال های عبوری هستیم، یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت شهری تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است ولی همچنان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت نظرات و نقطه نظرات شهروندان است.

دیدگاه کاربران