عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور

شناسائی ۴ میلیون معتاد به مواد مخدر در کشور

کد خبر: 88696
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۴ ق.ظ

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت بر اساس آخرین پیمایش ملی انجام شده از سوی بهزیستی و دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر ، بیش از چهار میلیون نفر در کشور مواد مخدر مصرف می کنند .

به گزارش ندای مردم ، فرید براتی سده  افزود : بر اساس نتایج این پیمایش ملی ، ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار نفر مصرف کننده مستمر مواد مخدر یا معتاد هستند و بقیه نیز به صورت تفننی مواد مصرف می کنند.

وی گفت : این افراد نیاز به پوشش درمانی از جمله سم زدایی ، برنامه های حمایتی برای خود و اعضای خانواده و همچنین اجرای برنامه کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد پرخطر دارند و برنامه ریزی بعد از درمان و مهم تر از آن پیشگیری از بازگشت دوباره هم از وظایف بهزیستی در این ارتباط است.

براتی بر لزوم اجرای برنامه های پیشگیرانه برای تمامی افراد جامعه تاکید کرد و افزود : اصلی ترین سیاست و راهبرد در این مسیر تخصص گرایی و دانش محوری و کار با سند علمی و در کنار آن سیاست های اجتماع محور و مشارکت مردمی است .

خدمات مشاوره ای به یک میلیون نفر در سال ۹۵
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور همچنین گفت که در سال ۹۵ در کشور به بیش از یک میلیون نفر خدمات مشاوره ای در زمینه سلامت ارائه شد.

براتی ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه سلامت روان را از جمله فعالیت های مهم بهزیستی برشمرد و افزود که این برنامه در پبشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر خواهد بود.

وی گفت که هم اکنون حدود ۶۰ مرکز مشاوره دولتی و یکهزار و ۸۰۰ مرکز غیردولتی در کشور فعال هستند که عملکرد سال گذشته آنها ارائه خدمات مشاوره به بیش از یک میلیون نفر بوده است.

دیدگاه کاربران