عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر تهران :

جنوب شهری‌ها هم در تهران حق زندگی دارند

کد خبر: 88707
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶ ق.ظ

عضو شورای شهر تهران گفت: تهران شهری است متعلق به همه شهروندان تهرانی، از جنوب شهری و حاشیه‌نشین تا دست فروش و کودک کار، همه در تهران حق زندگی دارند.

به گزارش ندای مردم ، مجید فراهانی در پنجمین جلسه شورای شهر تهران ری و تجریش در نطق پیش از دستور خود گفت: مردم شریف تهران در ۲۹ اردیبهشت ماه همراه یکایک ایرانیان عزیز از همه اقوام، مذاهب و اقلیت ها برای ایران و برای تهران به پای صندوق های رای آمدند و امیدوار به فردایی بهتر برای همه ایرانیان با انتخابی معنادار و عبرت آموز «تَکرار کردند»، تا ایران با چهره عقلانی اش و تهران با چهره انسانی اش حماسه آفرین شود.

او ادامه داد: معتقدم آنها که متاسفانه چندی پیش تهرانی ها را کوفی خواندند،عظمت و تلاش های مردم تهران در به ثمر رسیدن انقلاب و حمایت از دستاوردهای آن را فراموش کردند و این جفای بزرگی به هویت تهران و شهروندان عزیزش بود.

فرهانی تهران را دارای ظرفیت‌های شناخته و ناشناخته بسیاری دانست و افزود: می‌توان به سرمایه‌های معنوی و مادی این شهر تکیه کرد و امیدوار بود به آینده ای روشن برای تهران. تهران شهری است متعلق به همه ی شهروندان تهرانی، از جنوب شهری و حاشیه نشین تا دست فروش و کودک کار، همه ی این شهروندان در تهران حق زندگی دارند و باید حقشان بر تهران و شهر توسط شورا و شهرداری ادا شود. به عنوان منتخب مردم خود را نماینده و متعهد و پاسخگو به همه ی مردم تهران از کارتن خواب تا کارآفرین می دانم. معتقدم تهران فقط یک یا چند منطقه ی خاص نیست،قلمرو زندگی همه ماست از مسگرآباد تا فرحزاد که باید زیرساخت ها و امکانات شایسته ی زندگی در سرتاسر آن در دسترس باشد.

او تاکید کرد: با پشتوانۀ مردم و رای اعتمادشان پا به میدان مسئولیت نهاد و گفت: شما خواستار تغییر و بهبود زندگی و منزلت شهروندی در شهر هستید.شهروندانی که می‌خواهند بهتر زندگی کنند، شهر و شهرداری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به‌دور باشند. شهروندانی که می‌خواهند حرمت و منزلت داشته باشند، شهروندانی که خواهان عدالت و برابری اند و خواستار شفافیت، فساد ستیزی و قانون گرایی اند شهروندانی که می‌خواهند به آینده‌ی این شهر برای زندگی فرزندانشان مطمئن و امیدوار باشند و خواستار شایسته سالاری و جایگزین شدن ضابطه بجای رابطه و ترجیح منافع ملی و شهری بجای منافع شخصی و جناحی اند.

وی افزود: خواسته‌های شما به‌حق است و منتخبان شما خواهند کوشید بر اساس سوگندی که ادا نموده اند داشته‌ها و نداشته‌ها و عوامل مساعد و نامساعد پیش رو را با صراحت و صداقت با شما در میان بگذارند و برای گذر از تنگناها، از مشارکت و همفکری یکایک نخبگان،شورایاران مسئول و سازمان های مردم نهاد کمک بگیریم و با بهره گرفتن از رسانه ها حقِ دانستن و در جریان امور بودن شما شهروندان عزیز را به نحو مطلوب ادا کنیم.

فراهانی کارگران و کارمندان زحمتکش شهرداری را مهم ترین و ارزشمند ترین سرمایه شهرداری دانست و گفت: در مسیر پاسخ به مطالبات مردم برای تهران به تَکرار شما عزیزان زحمتکش در همراهی با شهردار و اعضای شورا،امید داریم و معتقدم کارگران زحمتکش و کارمندان متعهد و متخصص در شالوده انسانی شهرداری فرصت تغییر در روند مدیریت شهر به شمار می آیند،خود را به پیگیری و نظارت بر شایسته سالاری،مبارزه با فساد ساختار یافته و بهبود معیشت شما متعهد می دانم .

او در ادامه خطاب به شهردار تهران افزود: اگرچه تنگناها و مشکلات شهرداری، فراوان است اما افق‌های آینده روشن و امیدبخش است. من توان‌مندی شما را، در تقویت پایگاه اجتماعی شهرداری و پای‌بندی به عهد و پیمانی که شما و ما با مردم بسته ایم می‌دانم. لازمه این پای‌بندی، وفاداری، راست‌گویی و امانت داری در برابر مردم است. ظرفیت ها و امکانات ، اموال و املاک شهرداری تنها بخشی از این امانت به شمار می آیند، امانت اصلی در تعیین و انتخاب مدیرانی شایسته، بدون کم ترین شائبه در فساد و متعهد به شایسته سالاری و مشارکت شهروندان است.

وی ادامه داد: جناب آقای دکتر نجفی؛ شهردار محترم تهران،توصیه نمی کنم به عنوان عضو شورا و نماینده مردم مطالبه به حق آنها را به شما متذکر می شوم و از شما مطالبه و بر حسن اجرای آن نظارت می کنم،شهروندان تهرانی انتظار تغییر در شهرداری دارند، این تغییر وابسته به تغییر نگرش و سیاست ها در اداره شهر و مدیران مجری سیاست هاست، مردم خواهان شایسته سالاری، توجه به بکارگیری زنان و جوانان در اداره امور و کاهش فاصله طبقاتی جنوب و شمال و توجه به عدالت و محرومیت زدایی از محلات محروم شهر هستند،توجه شما به این مطالبات گام نخست تغییر است و ضروری است به این انتظار مردم پاسخ مناسبی داده شود.

فراهانی کنشگران و فعالان سیاسی رابه همکاری برای «تَکرار» کار و پاسخ به مطالبات مردم دعوت کرد و گفت: مردم در انتخابات، شگفتی آفریدند. اکنون نوبت ماست که پیام این تحول و تغییر را بپذیریم و در همه سطوح متعهد به عهدمان با مردم و احترام به آن باشیم.برخی در پیدا و پنهان شهرداری را باتلاق اصلاح طلبان خوانده اند، در پاسخ به این تحلیل ها می گویم بگذارید که فضا و فرصت خدمت برای تهران و آنها که دل در گرو این مردم دارند،فراهم شود.

این عضو شورای شهر در انتها رسانه ها و فعالان رسانه ای بهترین فرصت برای ایجاد جریان آزاد اطلاعات و شفاف نمودن فضای تصمیم گیری خواند و ادامه داد: دست یاری به سوی یکایک رسانه های مسئول و متعهد به اطلاع رسانی برای حفظ حقوق شهر،شهروندان و شهرداری دراز می کنم و از ایشان می خواهم با نقد و بررسی اقدامات و فعالیت های شورا و شهرداری زمینه های قدم برداشتن در مسیر “تهران شهر زندگی” را برای من و همکاران ارجمندم فراهم کنند.

دیدگاه کاربران